ZŁOCI PARTNERZY
SREBRNI PARTNERZY
PARTNERZY
PATRONI HONOROWI
GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI
PATRONI MEDIALNI
INFORMACJE

Informacji na temat uczestnictwa udzielą:

Aleksander Poniatowski
533 344 700
aponiatowski@axonmedia.pl
Agnieszka Gumienna
533 349 700
agnieszka.gumienna@axonmedia.pl
Katarzyna Jędrusik
533 329 700
katarzyna.jedrusik@axonmedia.pl
PROGRAM KONFERENCJI

KONFERENCJA TECHNICZNA

8:15

REJESTRACJA I PORANNA KAWA

8:55

OTWARCIE KONFERENCJI
Wojciech Jamrozik - Politechnika Śląska

9:20

WPŁYW IDEI PRZEMYSŁU 4.0 NA ROZWIĄZANIA Z OBSZARU SENSORYKI
Szymon Gumółka - Balluff
Nieco futurystyki popartej realnymi rozwiązaniami.
Jak zmieniają się czujniki, czy do programowania będziemy nadal używali przycisków, laptopa a może człowiek w ogóle nie będzie już potrzebny?
Kiedyś dla czujnika rezerwowaliśmy bit pamięci, dziś potrzebujemy kilka bajtów- co jeszcze może dać nam „standardowy” czujnik?

9:50

OPTYCZNE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA W BRANŻY PRODUKCYJNEJ
Mariusz Grzelak - Pepperl+Fuchs
Dedykowane rozwiązania dla centrów produkcyjnych, konstruktorów maszyn oraz systemów zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa
Czujniki optyczne bezpieczeństwa, enkodery obrotowe, systemy pozycjonowania z certyfikatem SIL

10:20

INNOWACYJNE CZUJNIKI DO AUTOMATYZACJI PRZEMYSŁU
Andrzej Dwojak - Turck
Czujniki bezprzewodowe
Innowacyjne czujniki indukcyjne
Laserowe czujniki pomiarowe

10:40

ZOBACZ TO CZEGO NIE WIDAĆ!
Paweł Rutkowski - KameryIR
Jakie mamy czujniki termowizyjne?
Gdzie można je wykorzystać?
Jakie są korzyści z ich stosowania?

11:05

PRZERWA KAWOWA

11:50


KAMERY BEZPIECZEŃSTWA 3D W APLIKACJACH ZROBOTYZOWANYCH

Grzegorz Golan - Pilz
Wymagania normatywne dotyczące aplikacji zrobotyzowanych
Zagrożenia związane z kobotami
System kamer 3D SafetyEYE

12:10

POMIARY TEMPERATURY W PRZEMYŚLE
Termo-Precyzja
Pomiary przewodowe i bezprzewodowe temperatury w przemyśle
Optymalizacja produkcji, identyfikacja zagrożeń, przykładowe zastosowania

12:25

NIEZAWODNOŚĆ URZĄDZEŃ DZIĘKI CZUJNIKOM ULTRADŹWIĘKOWYM
Jerzy Halkiewicz - UE Systems Europe
Monitoring łożysk i innych urządzeń mechanicznych on-line - prezentacja możliwości systemu UE 4Cast i UT-750
Monitoring urządzeń elektrycznych on-line

12:45

CZUJNIKI WIZYJNE I POMIAROWE, NAJNOWSZE TRENDY
Adam Okazaki - Omron Electronics
Wizyjna kontrola jakości z wykorzystaniem systemów FH
Wykorzystanie zintegrowanych systemów kontroli w procesie produkcji
Przegląd wybranych wdrożeń z rynku

13:15

NOWE PODEJŚCIE DO PODŁĄCZANIA ELEMENTÓW OBIEKTOWYCH W SZAFIE ROZDZIELCZEJ
Paweł Frankowski - WAGO
Podłączania czujników i elementów wykonawczych
Ekranowanie przewodów – po się to robi?
Realizacja skutecznego ekranowania

13:35

Temat wkrótce
Pruftechnik-Wibrem

13:55

CIEPŁY POCZĘSTUNEK

14:25

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA POMIAROWE W UTRZYMANIU RUCHU
Paweł Cholewicki - EC Test Systems
Kompletne rozwiązania pomiarowe 

14:35

ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU OCZUJNIKOWANIA DLA PRZEMYSŁU
Mariusz Szabłowski - OEM Automatic
Laserowe skanery przestrzeni
Mowoczesne czujniki fotoelektryczne
Nowoczesne czujniki ultradźwiękowe

14:55

CZUJNIKI WIZYJNE I PRZYKŁADY ICH APLIKACJI
Michał Kassak - Newtech Engineering
Prezentacja podstawowych czujników wizyjnych
Konfiguracja czujnika wizyjnego w czterech krokach
Kamery przemysłowe, przegląd produktów

15:15

Wojciech Jamrozik - Politechnika Śląska

15:30

WRĘCZENIE IMIENNYCH CERTYFIKATÓW UCZESTNICTWA

WARSZTATY TECHNICZNE

15:45
17:00

ROZWIĄZANIA DO KONTROLI JAKOŚCI I IDENTYFIKACJI PRODUKTÓW
Adam Okazaki - Omron Electronics
Konfiguracja czujników FQ2 oraz systemów FH
Programowanie narzędzi filtracji obrazu oraz inspekcji wizyjnej
Przykładowe wdrożenia
W trakcie warsztatów będzie możliwość przeprowadzenia kontroli wizyjnej własnych produktów

15:45
17:00

Temat wkrótce
Pruftechnik-Wibrem

 

WYSTAWCY
Balluff

Balluff jest wiodącym partnerem w branży automatyki przemysłowej, oferującym kompletną gamę najwyższej jakości czujników i systemów do identyfikacji oraz pomiaru odległości, a także czujników do detekcji obiektów i pomiaru ciśnienia oraz poziomu. Pełną ofertę uzupełniają rozwiązania do sieci przemysłowych, przewody i złącza przemysłowe oraz szeroki wybór akcesoriów.

BERNER Polska

Od 2000 roku grupa Berner jest obecna w Polsce z siedzibą w Krakowie. Ponad 15 lat działalności grupy Berner w Polsce to czas budowy sieci sprzedaży, kreowania świadomości marki wśród polskich klientów, ciągłe zwiększanie liczby oferowanych produktów i doskonalenie standardów obsługi. Dynamiczny rozwój niesie ze sobą nowe wyzwania, którym firma stara się sprostać. Silna konkurencja i ciągły wzrost wymagań jakościowych klientów powodują, że konieczna staje się rozbudowa sieci sprzedaży, tak aby móc penetrować nowe obszary rynku, pozyskiwać nowych klientów i utrzymywać z nimi długofalowe relacje. Obecnie liczba zatrudnionych pracowników w Polsce wynosi prawie 200 osób i ciągle rośnie, w celu zapewnienia naszym klientom jak najlepszej i najszybszej obsługi.

EC Test Systems

Firma EC Test Systems specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań pomiarowych, diagnostycznych oraz symulacyjnych z zakresu drgań. Na stanowisku podczas konferencji będą prezentowane:
przenośny system akwizycji danych LMS SCADAS XS Siemens PLM Software,
urządzenie do pomiaru sygnałów chwilowych oraz drgań bazujące na układach FPGA: Expert Vibro firmy Delphin,
czujniki piezoelektryczne w wykonaniu zarówno przemysłowym jak i laboratoryjnym firmy PCB Piezotronics,
wibrometr laserowy firmy Polytec,
przenośny kalibrator czujników drgań firmy PCB Piezotronics.

EMT-Systems

Specjalizujemy się w organizacji kursów i szkoleń z zakresu mechatroniki i szeroko pojmowanych technik inżynierskich. Szkolenia obejmują swoim zakresem techniki: automatyzacji, utrzymania ruchu, projektowania, mechatroniki, informatyki, mechaniki, robotyki oraz zarządzania jakością. Firma wykorzystuje najnowsze wersje oprogramowań inżynierskich oraz korzysta z własnych, specjalistycznych laboratoriów szkoleniowych.
Dzięki kompleksowości oferty EMT-Systems stało się Centrum Szkoleń Inżynierskich – głównym tego typu ośrodkiem szkoleniowym w Polsce.

KameryIR

Firma specjalizuje się w technologii termowizji. Oferuje przenośne kamery termalne m.in. do utrzymania ruchu oraz stacjonarne do automatyzacji procesów przemysłowych i produkcji. W ofercie znajdują się kamery termowizyjne firmy FLIR Systems oraz firmy CordEx, która jest ekspertem w produkcji urządzeń do stref iskrobezpiecznych, czyli w wydaniu EX/ATEX.  Zapraszamy do zapoznania się z większością produktów podczas seminarium lub na stronie www.kameryir.com.pl oraz www.cordex.com.pl

Newtech Engineering

Newtech Engineering  zajmuje się kompleksową dostawą elementów automatyki oraz prowadzeniem szkoleń i usług (analizy, projekty). Dzięki ścisłej współpracy z największymi producentami elementów automatyki przemysłowej, oferujemy naszym klientom wysokiej jakości produkty i kompleksowe rozwiązania. Nasi pracownicy regionalni zapewniają szybką i fachową pomoc oraz wsparcie techniczne. Posiadamy własny magazyn dzięki czemu skrócony zostaje czas dostawy elementów.

OEM Automatic

Na stoisku będzie można zapoznać się z komponentami: do budowa maszyn i urządzeń, bezpieczeństwa maszyn, Pressure&Flow, wyposażenia szaf sterowniczych i rozdzielnic.

Omron Electronics

Na stoisku będzie dostępny system wizyjny oraz wybrane rozwiązania Paltformy Sysmac (czujniki IO-Link, czujniki do pracy w trudnych warunkach, itp). W trakcie konferencji będzie można porozmawiać nt.  kontroli jakości, identyfikacji, śledzenia produktów i bezpieczeństwa w nowoczesnych zakładach.

Pepperl+Fuchs

Prezentowane stanowisko Pepperl+Fuchs pokazuje możliwości zastosowania różnych rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej stosowanych na produkcji. Będzie można na nim zaobserwować działające systemy laserowej detekcji przeszkód, system pozycjonowania oparty na technologii Data Matrix, systemy RFID dla identyfikacji transportowanych pojemników jak i możliwości rozdziału materiałów ze względu na ich wysokość, numery seryjne czy zamontowane tagi RFID co przekłada się na zwiększenie niezawodności procesu. Nie zabraknie działających systemów bezpieczeństwa jako nieodzownych elementów każdej aplikacji automatycznego procesu produkcji. Uzupełniałem będzie prezentacja działania różnych typów rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo procesu produkcyjnego. 

Pneumat System

Firma rodzinna założona 1976 roku przez Ryszarda Pachura. Po sukcesji spółka zarządzana jest przez syna Dariusza Pachurę  Główna działalność firmy to dostarczanie rozwiązań z dziedziny pneumatyki,  produkcja siłowników i sprężyn gazowych, dystrybucja szeroko pojętej pneumatyki, specjalistyczne usługi dla przemysłu tj. projektowanie i wykonawstwo sieci sprężonego powietrza, audity efektywności energetycznej. Firma ma dział B+R i laboratorium szkoleniowe; posiada 8 oddziałów w Polsce,  zatrudnia 106 pracowników. www.pneumat.com.pl

Pruftechnik-Wibrem

Producent systemów do pomiaru i analizy drgań oraz laserowego osiowania i ustawiania maszyn. Specjalnością firmy jest również serwis diagnostyczny oraz laserowo-optyczne pomiary i regulacja elementów maszyn m.in. centrowanie zespołów wielowirnikowych i osiowanie wewnętrznych elementów maszyn. Firma ofertuje szkolenia i wdrożenia obejmujące tematykę diagnostyki wibroakustycznej, pomiarów laserowych oraz jako jedyny przedstawiciel Mobius Institute w Polsce oferuje Certyfikowane szkolenia diagnostyczne ISO Standard 18436-2. Nowością w ofercie jest telemonitoring, czyli zdalny monitoring maszyn opierający się na pomiarach on-line oraz wiedzy eksperckiej inżynierów diagnostów.

Termo-Precyzja

Firma TERMO-PRECYZJA (www.termo-precyzja.com.pl) jest producentem wysokiej klasy czujników temperatury - zarówno rezystancyjnych (Pt100, Pt500, Pt1000), jak i termoelektrycznych (termopary J, K, L, T, N, S, B) idealnie dopasowanych do każdego rodzaju przemysłu. W naszej ofercie znajdą również Państwo wszelkiego rodzaju aparaturę kontrolno – pomiarową. Jesteśmy też wyłącznym dystrybutorem amerykańskiej firmy: Ircon, oraz dystrybutrem Datapaq i FLUKE Calibration.

Turck

Na stanowisku będziemy mieli przyjemność zademonstrować czujniki bezprzewodowe, których pracę zwizualizują wskaźniki i kolumny LED. Dostępny będzie również zestaw demonstracyjny zbudowany z panelu HMI oraz serii różnego rodzaju czujników m.in. indukcyjnych, ciśnienia, enkodera.

UE Systems Europe

UE Systems jest znanym na całym świecie liderem w dziedzinie rozwoju urządzeń detekcji ultradźwięków powietrznych i strukturalnych, działającym od 1973 roku. Firma oferuje szeroki wybór instrumentów do inspekcji odwadniaczy parowych i zaworów, szybkiego i łatwego monitoringu stanu łożysk, inspekcji urządzeń elektrycznych oraz detekcji wycieków próżniowych i ciśnieniowych, niezależnie od rodzaju gazu. Więcej informacji na stronie www.uesystems.eu

WAGO

Uporządkowana szafa rozdzielcza.
Prezentacja systemu TopJob S WAGO: Złączki  do czujników, elementów wykonawczych i ekranów. Kompleksowe rozwiązania dla podłączania zasilania i odczytu pomiarów, krosowania oraz „symulacji” obiektu. Porady dla skutecznego ekranowania – wskazówki i rozwiązania praktyczne.