ZŁOCI PARTNERZY
SREBRNI PARTNERZY
PARTNERZY
PARTNERZY MERYTORYCZNI
PATRONI HONOROWI
PATRONI MEDIALNI
INFORMACJE

Informacji na temat uczestnictwa udzielą:

Aleksander Poniatowski
533 344 700
aponiatowski@axonmedia.pl
Agnieszka Gumienna
533 349 700
agnieszka.gumienna@axonmedia.pl
Katarzyna Jędrusik
533 329 700
katarzyna.jedrusik@axonmedia.pl
PROGRAM KONFERENCJI

KONREFENCJA TECHNICZNA
8:15 - 15:00

DECENTRALIZACJA INSTALACJI W INTRALOGISTYCE
Andrzej Fiutkowski - Murrelektronik
Pełna diagnostyka wraz z wizualizacją awarii w oparciu o systemy zdecentralizowane IP67
Inteligenta dystrybucja prądu (24V)

AUTOMATYCZNE REGAŁY MAGAZYNOWE – ZWIĘKSZENIE PRODUKTYWNOŚCI I OPTYMALNE WYKORZYSTANIE POWIERZCHNI MAGAZYNOWEJ
Paweł Łoś, Artur Sieradzki - Kardex Remstar
Jak zredukować koszty magazynu, poprawić elastyczność pracy z towarem i zredukować błędy w kompletacji, zwiększając dokładność pobrań do 99%.
Jak optymalnie zredukować przestrzeń magazynową i zoptymalizować proces kompletacji wykorzystując wskaźniki optyczne i uproszczone metody zapisu.

ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI PRZEPŁYWU KOMPONENTÓW PRZY ZASTOSOWANIU POCIĄGU LOGISTYCZNEGO
Marcin Krawiec - LKE Polska
Czy więcej znaczy mniej?
     - Więcej transportowanego materiału -> mniej przebytej drogi?
     - Więcej przestrzeni magazynowej -> mniej czasu na dostawę?
     - Więcej bezpieczeństwa pracowników -> mniej wypadków?

INTELIGENTNA TECHNIKA NAPĘDOWA
Michał Bubak - Lenze Polska
Nowoczesne rozwiązania w układach transportu wewnętrznego
Prosta koncepcja oprogramowania oparta na modułach technologicznych
Koncepcja szafy sterowniczej: zewnętrzna lub zintegrowana

ELASTYCZNE I INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA ZWIĘKSZAJĄCE WYDAJNOŚĆ PRODUKCJI
Szymon Gumółka - Balluff
Zintegrowane rozwiązania automatyzacji wspierające implementację przemysłowego Internetu Rzeczy
Rozwiązania z interfejsem IO-Link do integracji danych procesowych oraz diagnostycznych z czujników oraz systemów bezpieczeństwa.
Rozwiązania RFID zapewniające pełną przejrzystość procesów
Rozwiązania Smart Vision do wszystkich zadań związanych z kontrolą wizyjną

INNOWACYJNA TARCZA OCHRONNA DLA WÓZKÓW WIDŁOWYCH
Tomasz Piłatowicz - Elokon Logistics
System detekcji osób, wózków widłowych oraz niebezpiecznych stref
Zwiększenie bezpieczeństwa pracowników podczas eksploatacji wózków widłowych
Minimalizacja możliwości spowodowania wypadku lub uszkodzenia infrastruktury obiektu
Ochrona pieszych w szczególnie niebezpiecznych strefach takich jak: wąskie korytarze, skrzyżowania , bramy wjazdowe, wydzielone powierzchnie w zakładach produkcyjnych
Wpływ na poprawę wydajność floty

INTELIGENTNA INTRALOGISTYKA Z AUTONOMICZNYMI ROBOTAMI MOBILNYMI
Łukasz Mąka - ASTOR
Aktualne trendy oraz przykłady rozwiązań w przemyśle

OPTYMALIZACJA PRACY WARSZTATU
Mariusz Dymny - BERNER Polska
Nowe umowy na diny
Wynajem wózków narzędziowych

USPRAWNIANIE PROCESÓW MAGAZYNOWYCH - CASE STUDIES
Łukasz Chmaj
Przykładowe rozwiązania popularnych problemów w magazynach:
   - Magazyn jest zbyt mały na przechowywany towar
   - Zwroty od klientów paraliżują pracę w magazynie
   - Klienci oczekują szybszej i dokładniejszej realizacji ich zamówień

 

LISTA WYSTAWCÓW
Balluff

Przemysłowe systemy RFID BIS pomagają poradzić sobie z przepływem informacji w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Za pomocą systemów RFID Balluff można automatycznie identyfikować i śledzić obiekty. Na stanowisku Balluff zaprezentuje szeroki wybór innowacyjnych produktów dla różnych zakresów częstotliwości oraz pokaże autorskim rozwiązanie jakim jest processor BIS V, który pozwala na współpracę wszystkich dostępnych na rynku standardów.

BERNER Polska

Od 2000 roku grupa Berner jest obecna w Polsce z siedzibą w Krakowie. Ponad 15 lat działalności grupy Berner w Polsce to czas budowy sieci sprzedaży, kreowania świadomości marki wśród polskich klientów, ciągłe zwiększanie liczby oferowanych produktów i doskonalenie standardów obsługi. Dynamiczny rozwój niesie ze sobą nowe wyzwania, którym firma stara się sprostać. Silna konkurencja i ciągły wzrost wymagań jakościowych klientów powodują, że konieczna staje się rozbudowa sieci sprzedaży, tak aby móc penetrować nowe obszary rynku, pozyskiwać nowych klientów i utrzymywać z nimi długofalowe relacje. Obecnie liczba zatrudnionych pracowników w Polsce wynosi prawie 200 osób i ciągle rośnie, w celu zapewnienia naszym klientom jak najlepszej i najszybszej obsługi.

ELOKON Logistics

ELOKON Logistics to firma specjalizująca się w  dostarczaniu gotowych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i sprawność funkcjonowania flot wózków widłowych.
Systemy ELOKON Logistics  zwiększają bezpieczeństwo pracowników podczas eksplo¬atacji wózków widłowych, minimalizują możliwość spowodowania wypadku w szczególnie niebezpiecznych strefach, a także poprawiają wydajność floty.

Instytut Doskonalenia Produkcji

Instytut Doskonalenia Produkcji to zespół profesjonalistów, szkoleniowców, konsultantów, wdrożeniowców, którego podstawowym celem jest usprawnienie procesów w przedsiębiorstwie. Na bazie wieloletnich doświadczeń i szerokiej wiedzy zbudował autorski, uruchamiający nowe rozwiązania produkcyjne System Trwałej Efektywności Produkcji (S.T.E.P.). Nasi specjaliści są prekursorami Lean Management i do dziś aktywnie tworzą kadry menedżerskie poprzez wykładanie na uczelniach wyższych, organizację konferencji i aktualizację wiedzy branżowej na łamach czasopism produkcyjnych.

Kardex Remstar

Firma Kardex Remstar zaliczana jest do wiodących światowych producentów zautomatyzowanych systemów składowania i wydawania towarów.
Od 1873 roku z powodzeniem zainstalowaliśmy ponad 140.000 systemów w sektorach „biuro“, „magazyn“ i „handel“ – co stanowi dowód wydajności i zaangażowania naszych pracowników.
Produkty Kardex Remstar zapewniają wysoki poziom dostępności do towaru w połączeniu z niskim całkowitym kosztem posiadania i eksploatacji.
W Grupie Kardex pracuje około 1 650 pracowników w ponad 30 krajach a produkcja urządzeń odbywa się w Niemczech w dwóch fabrykach w Bellheim i Neuburg.
Kardex AG jest notowana na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych SIX od 1987 roku.

Lenze

Na stoisku firmy Lenze zwiedzający będą mieli możliwość zobaczyć działające modele silników smart oraz przemienników częstotliwości serii i500. Każdy zainteresowany będzie mógł spróbować uruchomić „system transportowy” w ciągu 5 minut. Będziemy mieli również dostępne statyczne modele produkowanych przez Lenze motoreduktorów.

LKE Group

LKE Group jest jednym z niewielu producentów oferujących globalne rozwiązania w dziedzinie gospodarki materiałowej i logistyki. Już od 1994 roku koncentrujemy się na doradztwie, projektowaniu, opracowaniu, sprzedaży i serwisie w celu znalezienia optymalnego rozwiązania dla naszych klientów, bez względu na to, jak duże i skomplikowane są ich potrzeby. Zakres zastosowań naszych rozwiązań produktowych z aluminium, stali szlachetnej i stali ocynkowanej jest niezwykle szeroki. W niemal każdej branży Grupa LKE oferuje produkty, które ułatwiają i optymalizują transport oraz montaż towarów.

Murrelektronik

Na zielonym stoisku zaprezentujemy szereg nowoczesnych rozwiązań, w tym: inteligentny system monitorowania prądu (Mico i Mico Pro®); systemy zdecentralizowane Cube - w pełni funkcjonalne, prezentujące walory wizualne działającego systemu oraz obrazujące wskazania błędu na gotowej instalacji; wytrzymałe złącza Modlink Heavy.