PARTNERZY MERYTORYCZNI
ORGANIZATOR
PATRONI MEDIALNI
RELACJA

Trzy miasta, siedemdziesięciu sześciu uczestników, prawie piętnaście godzin prelekcji i warsztatów oraz ponad dwa tysiące pokonanych kilometrów – tak w skrócie wyglądała pierwsza edycja roadshow „Easy-Laser® on Tour – osiowanie wałów maszyn w praktyce” [w skrócie: ELoT], zakończona w kwietniu 2016 r. Wydarzenie zostało przygotowane przez firmę EC Systems AMC – oficjalnego dystrybutora rozwiązań do osiowania wałów maszyn Easy-Laser® w Polsce.

Ideą spotkania było przekazanie kluczowych informacji dotyczących osiowania wałów maszyn i laserowych pomiarów geometrycznych, a także prezentacja możliwości rozwiązań szwedzkiej firmy Easy-Laser®. Dodatkowo, wydarzenie sprzyjało dyskusji w gronie profesjonalistów oraz wymianie wiedzy i porad. Pierwsza edycja ELoT zawitała do trzech miast na północy i w centrum Polski: Gdańska, Poznania i Łodzi, przyciągając uczestników z branży energetycznej, stoczniowej, paliwowej, tekstylnej, metalurgicznej, spożywczej, budowlanej, motoryzacyjnej i wielu innych.

Każde ze spotkań było podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej z nich, eksperci z EC Systems AMC i Easy-Laser® zapoznali uczestników z podstawowymi pojęciami z dziedziny osiowania, a następnie starali się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące m.in. błędów popełnianych podczas tego procesu. Ciekawym elementem prezentacji było omówienie przypadku, w którym wykorzystanie systemów Easy-Laser® E710 oraz E920 pomogło w rozwiązaniu problemu pokaźnych strat produkcyjnych w jednej ze szwedzkich firm. Na koniec spotkania uczestnicy mieli okazję podejść do systemów demonstracyjnych [E420, E540, E710, E920] i przetestować ich funkcjonalność na własną rękę.

Cykl konferencji ELoT uważam za bardzo udany. Jestem pozytywnie zaskoczony frekwencją i zaangażowaniem uczestników spotkania, zwłaszcza w trakcie części warsztatowej. Mam nadzieję, że tego typu wydarzenie przyczyni się do jeszcze większego wzrostu rozpoznawalności marki Easy-Laser® w Polsce.” – mówi Grzegorz Pieniążek, Key Account Manager z EC Systems AMC.

Realizację wydarzenia wspierała firma Axon Media Group – doświadczony organizator konferencji branżowych m.in. dla służb utrzymania ruchu. Patronat medialny objęły magazyny Główny Mechanik, Utrzymanie Ruchu (Wyd. Elamed Media Group) oraz portal staleo.pl.

FOTORELACJA