PARTNERZY GŁÓWNI
PARTNERZY
PARTNER MERYTORYCZNY
PATRONI HONOROWI
PATRONI MEDIALNI
KONTAKT
Agnieszka Gumienna
+48 533 349 700
agnieszka.gumienna@axonmedia.pl
Aleksander Poniatowski
+48 533 344 700
aleksander.poniatowski@axonmedia.pl
Katarzyna Jędrusik
+48 533 329 700
katarzyna.jedrusik@axonmedia.pl
PROGRAM KONFERENCJI

PROGRAM KONFERENCJI

8:00

Rejestracja i poranna kawa

8:40

Otwarcie konferencji

9:05

Alfabet rozwiązań przemysłowych
Balluff

9:25

Usprawnianie procesów produkcyjnych za pomocą robotyzacji. Zwiększenie efektywności i ciągłości pracy
Marek Falkowski – ELMARK Automatyka
Roboty współpracujące warunkiem zmaksymalizowania wydajności i zysku
Zastosowanie cobotów gwarancją usprawnień w przedsiębiorstwach
Coboty jako standardowe wyposażenie w średnich i małych firmach
Możliwości zastosowania robotów współpracujących w Twoim przedsiębiorstwie

9:45

Ultradźwiękowy monitoring ciągły i optymalizacja smarowania łożysk w jednym systemie
Jerzy Halkiewicz - UE Systems
Dlaczego gospodarka smarownicza jest kluczowa dla niezawodności?
Diagnostyka ultradźwiękowa a optymalizacja smarowania
Monitoring ciągły łożysk tocznych o dowolnej prędkości obrotowej

10:05

Przewidywalność - niedoceniana siostra niezawodności
Filip Półtorak - igus
Niezawodność jest stanem do którego warto dążyć, ale trzeba sobie zdać sprawę, że często jest trudna do osiągnięcia. W takich przypadkach ważniejsza może okazać się przewidywalność potencjalnych awarii.

10:25

Inteligentne Fabryki – automatyzacja, przetwarzanie i wymiana danych
Wojciech Wirkowski - WAGO
Zbieranie i organizacja danych o procesach i urządzeniach
Monitorowanie i optymalizacja zużycia energii
Omówienie możliwości gotowych rozwiązań

10:45

Chmurowe rozwiązania zdalnego dostępu - błyskawiczne wdrożenie, poprawa wskaźników produktywności, redukcja kosztów
Karol Gołuński - NM-D
Korzyści wynikające z zastosowania rozwiązań IXON w Twoich maszynach i systemach sterowania. Od urządzenia zdalnego dostępu VPN, przez logowanie, wizualizację oraz analizę danych, po pełną współpracę między poszczególnymi użytkownikami na jednej, elastycznej i kompleksowej Platformie Chmurowej.

10:55

Temat już wkrótce

11:05

Przerwa kawowa

11:50

Jak zapobiec przestojom oraz awariom? Jak osiągnąć stabilną pracę maszyn?
Tymoteusz Wojniak - STERCONTROL
Analiza protokołu komunikacyjnego sposobem na rozpoznanie problemów związanych z maszynami
Dowiedz się jak poprawie diagnozować sieć PROFINET, na jakie parametry zwrócić uwagę, jakich narzędzi użyć

12:10

Detekcja podstawowy warunek ciągłości pracy
Paweł Rutkowski - KameryIR - Teledyne FLIR
Profilaktyka jest tańsza od naprawy. Metoda termowizyjna do detekcji anomalii temperaturowych i ultradźwiękowa do wizualizacji strat w instalacjach gazowych to klucz do zapewnienia ciągłej pracy zakładu. W trakcie wykładu przedstawione zostaną praktyczne przykłady stosowania wspomnianych metod, aktualnie oferowane narzędzia dla SUR i analiza opłacalności.

12:35

Akwizycja danych dotyczących zużycia mediów technicznych i ich wykorzystanie w praktyce
Aleksandra Banaszewska - IBA
W dobie drożejących mediów bardzo ważne jest efektywne zarządzanie nimi
Rejestracja zużycia mediów technicznych na zakładach pozwala na optymalizację produkcji, a co za tym idzie generuje oszczędności dla firmy
Czy aby na pewno takie systemy są opłacalne?

12:50

Ruch liniowy w przemyśle spożywczym, chemicznym i farmaceutycznym
Piotr Jutrzenka-Trzebiatowski - Multiprojekt Automatyka
Wdrożenie silników liniowych w fabryce czekoladek celem zwiększenia produkcji
Szybka modyfikacja linii produkcyjnej opakowań do kosmetyków dzięki silnikom liniowym
Wydajny i niezawodny proces zamykania opakowania do mleka dzięki silnikom liniowo-obrotowym

13:05

Kompleksowa automatyzacja maszyn w dobie przemysłu 4.0
Patryk Amrusz - FATEK Polska
Innowacyjne możliwości paneli HMI, sterowników PLC i serwonapędów
Przedstawienie funkcji zdalnego dostępu do urządzeń (VNC, Fatek IoT, aplikacja w telefonie)
Protokół MQTT w panelach Fatek - protokół przyszłości

13:20

Implementacja systemów wizyjnych w przemyśle
Michał Aftewicz - VISION SERVICES
Poprawne zdefiniowanie wymagań oraz przygotowania procedur odbioru aplikacji - jednym z najważniejszych punktów wdrożenia systemów wizyjnych
Zagadnienia, na które trzeba zwrócić uwagę zarówno przy doborze systemu wizyjnego jak i podczas jego dalszej eksploatacji i ewentualnej rozbudowie

13:35

Inteligentne rozwiązania mobilne w intralogistyce
TENTE
Jak niewielką zmianą poprawić płynność procesów?
Rozwiązania optymalizujące procesy intralogistyczne oraz poprawiające wydajność pracy i ergonomię operatorów.

13:45

Ciepły poczęstunek

14:20

Szanse i ryzyka związane z wykorzystaniem technologii 4.0 do zarządzania bezpieczeństwem eksploatacji instalacji przemysłowych
Tomasz Klinkosz - Urząd Dozoru Technicznego

14:40

Pełna automatyzacja magazynu bez wysokich kosztów inwestycyjnych
Krzysztof Jeliński - WDX
Jak uzyskać maksymalne wykorzystanie powierzchni oraz automatyzację całego procesu magazynowania bez ingerencji w konstrukcję budynku i wysokich kosztów inwestycyjnych? Poznaj Q-Block – automatyczny magazyn gęstego składowania.

15:00

Temat już wkrótce

15:20

Wręczenie certyfikatów oraz losowanie nagród

 

LISTA WYSTAWCÓW
Balluff

Przedstawione zostaną nowe rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej. Będą mogli Państwo zobaczyć Smart Reordering System, Condition monitoring Toolkit oraz elementy IO-Link.

CSI

Firma CSI z ponad 25-letnim doświadczeniem w szeroko rozumianej dziedzinie jaką jest automatyka przemysłowa oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie komputerów przemysłowych i wojskowych, obudów przemysłowych oraz dysków i kart pamięci flash. Jako jeden z czołowych dostawców systemów komputerowych, swoim klientom zapewnia wsparcie sprzętowe i programowe, serwis, usługi odzyskiwania danych, a także customizację sprzętu. CSI z powodzeniem zrealizowało tysiące innowacyjnych zamówień dla ogólnopolskich i lokalnych firm.

 

ELMARK Automatyka

Roboty współpracujące pomogły już wielu firmom, takim jak Twoja zmaksymalizować wydajność i zyski.
Pracują 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Sprawdziły się już na ponad 50 rynkach. Roboty współpracujące, czyli coboty już od dawna stają się standardowym wyposażeniem, nawet w średnich i małych firmach.
Klienci cieszą się szeregiem usprawnień, które przynosi obecność takiego urządzenia i już po krótkim czasie mówią o widocznym zwrocie z inwestycji.
Zobacz na naszym stoisku robota na żywo, sprawdź jak łatwo można go zaprogramować i porozmawiaj z nami jakie procesy może pomóc usprawnić w Twoim zakładzie produkcyjnym. Więcej na stronie.

FATEK Polska

Na stoisku zostaną zaprezentowane zestaw panel HMI serwonapęd i sterownik PLC. Będziemy mogli porozmawiać o możliwościach sterowania, komunikacji, implementacji ruchu oraz możliwosciach zdalnego dostępu do urządzeń. Prezentacja będzie się koncentrowała na korzyściach płynących z posiadania urządzeń jednej marki.

IBA

Na stoisku opowiemy, jak system iba może wspomóc transformację zakładu w kontekście wymagań stawianych przez Przemysł 4.0. Będzie można porozmawiać o możliwościach systemu, zobaczyć jego działanie w praktyce. W tym celu do dyspozycji uczestników będzie udostępnione stanowisko testowe – m. in. prezentujące synchroniczną rejestrację danych wideo i pomiarowych pochodzących z różnych źródeł, wizualizację danych dostępnych w chmurze lub bazie danych za pomocą webowej aplikacji ibaDaVIS.

igus

Firma opracowuje i produkuje polimerowe komponenty maszyn do pracy w ruchu. Te bezsmarowe, wysokowydajne tworzywa sztuczne ulepszają technologię i obniżają koszty, gdziekolwiek są zastosowane. Jest światowym liderem w dziedzinie zasilania, wysoce elastycznych przewodów, łożysk ślizgowych i liniowych, a także techniki śrub pociągowych wykonanych z trybopolimerów. Jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Niemczech, w Kolonii, posiada przedstawicielstwa w 35 krajach i zatrudnia 4150 pracowników na całym świecie. W ostatnich latach firma rozwijała się, tworząc wewnętrzne start-upy, m.in. dla łożysk kulkowych, napędów robotów, druku 3D, platformy RBTX dla Lean Robotics i inteligentnych tworzyw sztucznych dla Przemysłu 4.0. Do najważniejszych inwestycji środowiskowych należy program "eko-prowadnik", czyli recykling zużytych prowadników oraz udział w przedsiębiorstwie produkującym olej z plastikowych odpadów.

 

KameryIR

Firma specjalizuje się w technologii termowizji i ultradźwiękowych kamerach do detekcji wycieków sprężonego powietrza i wyładowań niezupełnych (koronowych). Oferuje przenośne kamery na podczerwień m.in. do utrzymania ruchu oraz stacjonarne do automatyzacji procesów przemysłowych i produkcji. W ofercie znajdują się urządzenia termowizyjne firmy Teledyne FLIR, światowego lidera w projektowaniu, produkcji i sprzedaży detektorów, kamer termowizyjnych i obiektywów. Propozycja zawiera również soniczne kamery do wizualizacji miejsc wycieków sprężonego powietrza z instalacji przemysłowych i/lub wyładowań niezupełnych (koronowych) w urządzeniach średniego i wysokiego napięcia. Zapraszamy do zapoznania się z większością produktów podczas konferencji lub na stronie www.kameryir.com.pl

 

Multiprojekt Automatyka

Jesteśmy dystrybutorem na terenie kraju produktów marek: Weintek, Estun, LinMot, Crevis, Hiwin, Fatek, Micno, Trio Motion, Copley, Sesame. Prowadzimy również pełne doradztwo techniczne w zakresie oferowanych produktów i szkolenia otwarte. Zapewniamy kompleksową obsługę od momentu szkolenia personelu firmy klienta, poprzez pomoc w czasie wykonywania projektów (dobór urządzeń), dostawy podzespołów z magazynu, po wsparcie techniczne przy uruchomieniu – co wyróżnia nas tle konkurencji.
Na stoisku zaprezentujemy silniki liniowe i liniowo-obrotowe firmy LinMot

NM-D

Jesteśmy dystrybutorem komponentów i systemów automatyki przemysłowej, oraz napędów i silników elektrycznych, obecnym na rynku od 2012 roku.
Posiadamy autoryzację uznanych marek: Siemens, Omron, ABB, SMC, IXON, ESA Automation, a w 2019 roku zostaliśmy włączeni do międzynarodowego programu partnerskiego otrzymując wyróżnienie „Siemens Value Added Reseller” potwierdzające jakość świadczonych przez nas usług oraz głęboką wiedzę techniczną z zakresu oferty przemysłowej firmy Siemens.
Na naszym stanowisku zaprezentujemy Państwu przemysłową platformę IIoT firmy IXON do zdalnego monitoringu maszyn, linii technologicznych i systemów sterowania.
IXON router wraz z usługą chmurową IXON Cloud 2 to nowoczesne podejście do zarządzania wydajnością maszyn oraz ich serwisem również w Waszej fabryce.

 

PROFEN

Firma PROFEN już od ponad 10 lat współpracuje z a producentami i użytkownikami maszyn znanych polskich i zagranicznych marek. Doradzamy w aspektach techniczno-prawnych związanych z wprowadzaniem do obrotu i użytkowaniem maszyn w zakładach produkcyjnych. Obszarem naszej działalności są:

  • dokumentacja techniczna
  • audyty (wymagania minimalne i zasadnicze)
  • profesjonalne szkolenia z zakresu dyrektywy maszynowej i narzędziowej oraz obowiązujących przepisów prawa krajowego i unijnego

 

STERCONTROL

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm SIEMENS, HARTING oraz wielu innych związanych z branżą automatyki. Szerokie portfolio rozwiązań pozwala kompleksowo pokryć potrzeby naszych klientów. Dzięki współpracy z firmą Indu-Sol oraz zgodnie z zaleceniami międzynarodowej organizacji PI, prowadzimy usługi związane z diagnostyką oraz projektowaniem sieci przemysłowych. Jako jedna z nielicznych firm posiadamy certyfikację PICC (PI Competence Center). Na naszym stanowisku poznasz działanie sprzętu diagnostycznego dla sieci PROFINET oraz PROFIBUS. Zasymulujemy uszkodzenia, zaznajomimy się z najważniejszymi parametrami jakościowymi sieci oraz sposobami predykcji awarii. Dowiedź się jak zapobiec błędom już na etapie projektowania – wszystko dla poprawy bezpieczeństwa pracy aplikacji przemysłowych bez kosztowych awarii oraz przestojów.

TENTE

TENTE jest producentem kół do profesjonalnych zastosowań w wielu gałęziach przemysłu: transporcie, motoryzacji, budowie maszyn i intralogistyce. Dostarczamy rozwiązania zwiększające ergonomię i efektywność operatorów, poprawiające mobilność urządzeń oraz optymalizujące procesy. Nasze zestawy kołowe zwiększają wydajność i bezpieczeństwo. Wprowadzamy nowe standardy w zakresie trwałości, designu i troski o środowisko. Jesteśmy specjalistami od mobilności, którym zaufali producenci z różnych branży.

 

Termo-Precyzja

Firma Termo-Precyzja (www.termo-precyzja.com.pl) jest producentem wysokiej klasy czujników temperatury - zarówno rezystancyjnych (Pt100, Pt500, Pt1000), jak i termoelektrycznych (termopary J, K, L, T, N, S, B) idealnie dopasowanych do każdego rodzaju przemysłu. W naszej ofercie znajdą również Państwo wszelkiego rodzaju aparaturę kontrolno – pomiarową. Jesteśmy też wyłącznym dystrybutorem amerykańskiej firmy: Ircon, oraz dystrybutrem Datapaq i FLUKE Calibration.

 

UE Systems

UE Systems jest znanym na całym świecie liderem w dziedzinie rozwoju urządzeń detekcji ultradźwięków powietrznych i strukturalnych, działającym od 1973 roku. Firma oferuje szeroki wybór instrumentów do inspekcji odwadniaczy parowych i zaworów, szybkiego i łatwego monitoringu stanu łożysk, inspekcji urządzeń elektrycznych oraz detekcji wycieków próżniowych i ciśnieniowych, niezależnie od rodzaju gazu. Stosowane przede wszystkim do detekcji wycieków, analiz problemów mechanicznych i inspekcji elektrycznych, nasze instrumenty pomagają klientom zmniejszać straty energii i optymalizować procesy produkcyjne i efektywność utrzymania ruchu. Więcej informacji na stronie www.uesystems.eu

 

VISION SERVICES

Na stoisku można będzie zobaczyć przykładowe komponenty do systemów wizyjnych, porozmawiać na temat szkoleń i doradztwa w tym zakresie. Można będzie również przedstawić własne przykładowe produkty i porozmawiać o możliwościach ich automatycznej kontroli.

VOLTEA

Od 10 lat dostarczamy profesjonalne oświetlenie LED dla każdej branży, w tym dla zakładów przemysłowych. W całym kraju współpracujemy z ponad pół tysiącem firm wykonawczych i projektowych . Dzięki temu nasza współpraca z klientem to: doradztwo-projekt-dostawa opraw-montaż i serwis.

WAGO

Do dyspozycji uczestników będą specjaliści w zakresie automatyki przemysłowej, systemów zasilania, pomiaru i zarządzania energią w zakładach przemysłowych.
Na stoisku zostaną zaprezentowane m.in.:
modułowy system I/O - sieciowe sterowniki swobodnie programowalne, interfejsy komunikacyjne, moduły rozszerzeń
elementy systemu do monitoringu, archiwizacji i udostępniania danych o energii, analizatory sieciowe, komponenty pomiarowe,
najnowsze propozycje z zakresu złączek listwowych i instalacyjnych.

WDX

WDX S.A. To dostawca rozwiązań dla intralogistyki. Od ponad 25 lat, projektuje, produkuje i wdraża systemy regałów i przenośników magazynowych. Jest także wyłącznym dystrybutorem wózków widłowych marki Crown i Doosan, oraz autoryzowanym dystrybutorem wózków specjalistycznych Combilift. W kapitale tej polskiej spółki oprócz własnego Zakładu Produkcyjnego, Centrum Serwisowego czy Biura Projektowego znajdują się również wysokiej klasy specjaliści, projektanci i inżynierowie oferujący swoją wiedzę i doświadczenie na każdym etapie kontaktu z klientem.