PARTNERZY GŁÓWNI
PARTNERZY
PATRONI HONOROWI
PARTNER NAGRÓD
PATRONI MEDIALNI
PROGRAM KONFERENCJI I WARSZTATÓW

PROGRAM KONFERENCJI
8:00 - 15:30
więcej tematów wkrótce

Powietrze i prąd – dwa najdroższe media w przemyśle
Paweł Rutkowski - KameryIR (Teledyne FLIR)
Niezależnie od napięcia instalacja elektryczna grzeje się tam, gdzie występują błędy. To samo dotyczy instalacji mechanicznej. Bezkontaktowa detekcja termowizyjna pozwala wykryć miejsca występowania anomalii temperaturowej zanim dojdzie do awarii. Przy obecnych kosztach energii wycieki powietrza i innych gazów pod ciśnieniem są niezwykle kosztowne. Ultradźwiękowe kamery do detekcji nieszczelności stały się podstawowym narzędziem ich redukcji. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną obszary zastosowania, typy aktualnie oferowanych rozwiązań i analiza kosztów.

Oszczędności energii cieplnej w praktyce
Adam Serwach - SUM Poland
Efektywność jest obecna przy każdym procesie technologicznym. Liczone są czasy wytwarzania, przestoje, zużycie energii i wiele innych parametrów. Ciekawie zaczyna się robić przy energii cieplnej i jej stratach. Ciepła nie widać i trudno jest zmierzyć jego straty na pracującej instalacji. W trakcie prelekcji pokazane zostaną wielkości strat energii, miejsca ich występowania oraz sposoby ograniczania tych strat na przykładach rzeczywistych instalacji przemysłowych.

Detekcja nieszczelności sprężonego powietrza metodą ultradźwiękową
Jerzy Halkiewicz - UE Systems
Jak to działa?
Procedury pomiarowe, kalkulacja strat, raportowanie
Organizacja prac pomiarowych

Efektywność energetyczna systemów sprężonego powietrza. Optymalizacja pracy urządzeń wytwarzania i uzdatniania.
Dawid Bacik - Tompress
Sprężone powietrze jest po prądzie elektrycznym, najczęstszym występującym w zakładach produkcyjnych nośnikiem energii. Sprawność systemów wytwarzania sprężonego powietrza, uzależniona jest jednak od wielu czynników, stąd koszty ponoszone na je jego produkcję mogą znacznie się od siebie różnić. W wielu przypadkach te koszty są o wiele wyższe niż moglibyśmy się spodziewać. Właściwa konfiguracja systemu, właściwy dobór urządzeń, monitoring oraz skuteczny serwis, gwarantują najwyższą sprawność energetyczną i niezawodność całego systemu.

Optymalizacja zużycia energii - innowacyjność w pomiarze energii elektrycznej
Marcin Ryba - FINDER Polska
W trakcie prezentacji przedstawione zostaną nowe rozwiązania do pomiarów energii elektrycznej i optymalizacji jej zużycia. Jak w prosty sposób wykonać strażnika mocy? Jak kontrolować moc bierną z możliwością wizualizacji? Tego wszystkiego dowiecie się w trakcie prezentacji.

Przemysłowe instalacje odzysku ciepła od sprężarek
Mateusz Bartczak - ASFI
Case Study wykorzystania odpadowego ciepła
Przykłady realizacji z wyliczeniem okresu zwrotu
Prezentacja innowacyjnego urządzenia do odzysku ciepła PLUG&PLAY

Optymalizacja układów sprężonego powietrza
Jarosław Jagoda - Atlas Copco
Airnet – system do budowy sieci sprężonego powietrza
VSD - efektywność sprężania

Optymalizacja zużycia energii elektrycznej, mediów technicznych oraz środków finansowych dzięki SCADA
Robert Siwek - Microsys
PROMOTIC SCADA w energetyce i przemyśle
PROMOTIC ENERG – strażnik mocy zamówionej
PROMOTIC METERING – bilans zużycia mediów z liczników energii

Wsparcie w dążeniu do efektywności energetycznej przy użyciu systemu do monitorowania zużycia mediów energetycznych
Jakub Kasprzycki - Pracownia Informatyki NUMERON
Czy wiesz dokładnie ile, jak i gdzie zużywasz energię?
W jaki sposób pozyskać użyteczne dane?
Realne cele dotyczące obniżenia kosztów
Wdrażanie programów poprawy efektywności energetycznej
Sprawdzanie i monitorowanie osiąganych efektów i ciągle doskonalenie systemu
Cechy użytecznego oprogramowania do monitorowania zużycia mediów

Nie trać „energii” na wycieki – ultradźwiękowe wykrywanie nieszczelności w układach pneumatycznych
Grzegorz Pieniążek - AMC VIBRO
O detekcji nieszczelności na instalacjach sprężonego powietrza (oraz innych gazów) z wykorzystaniem detektorów ultradźwiękowych serii SONAPHONE oraz kamery akustycznej SONASCREEN.

Zarządzanie zakupem mediów energetycznych w czasie kryzysu
Mateusz Brandt - Instytut Doradztwa Energetycznego
Konsumenci myśleli, że rok 2018 był najgorszym na TGE – mylili się. Rok 2021 i 2022 były jeszcze gorsze. Ceny energii i gazu poszybowały w górę o ponad 100 %, system elektroenergetyczny jest na granicy wytrzymałości, a całą Europą wstrząsnął kryzys energetyczny. Rok ten był czasem gigantycznych podwyżek dla odbiorców energii, a eksperci twierdzą, że spadków długo nie będzie i sytuacja może się jeszcze pogarszać. W naszej prezentacji pokażemy, jak radzić sobie na takim rynku i co można zrobić, by zawirowania jak najmniej dotknęły Państwa firmę.

Systemy zarządzania mediami – skuteczny sposób na oszczędzanie
Rafał Balcerak - POZYTON
Kompleksowe rozwiązanie informatyczne do zarządzania mediami przemysłowymi
Efektywne pomiary i monitorowanie mediów energetycznych
Ocena energochłonności procesów technologicznych i ich optymalizacja
Identyfikacja miejsc powstawania kosztów i ich redukcja/minimalizacja

WARSZTATY TECHNICZNE
15:45 - 17:00

System SCADA w energetyce i zakładach produkcyjnych
Robert Siwek - Microsys

 

LISTA WYSTAWCÓW
AMC VIBRO

AMC VIBRO to dostawca produktów oraz usług z zakresu monitorowania, diagnostyki i obsługi maszyn. Oferowane przez firmę rozwiązania wspomagają pracę służb utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych na całym świecie. W ofercie spółki znajdują się zarówno produkowane przez AMC VIBRO systemy wibrodiagnostyczne jak i systemy laserowe, ultradźwiękowe, termowizyjne, analizy olejowej oraz prądowej.

 

ASFI

Automation Service For Industry – jest  firmą  inżynierską zajmującą się systemami zwiększającymi efektywność energetyczną w zakładach produkcyjnych. Realizowaliśmy projekty w prawie wszystkich gałęziach przemysłu, począwszy od zakładów z branży budowlanej, przez branżę motoryzacyjną, i spożywczą. Oprócz katalogu gotowych rozwiązań podejmujemy się realizacji nowych indywidualnych projektów.

 

Atlas Copco

Atlas Copco jest międzynarodową grupą przemysłową zajmującą pozycję światowego lidera w zakresie rozwiązań zwiększających wydajność z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Grupa oferuje klientom innowacyjne sprężarki, rozwiązania w zakresie technologii próżniowej, systemów uzdatniania powietrza, narzędzia elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne oraz systemy montażowe. Atlas Copco szczególną uwagę zwraca na wydajność, oszczędność energii, bezpieczeństwo i ergonomię. Firma została założona w 1873 r. Jej siedziba mieści się w Sztokholmie, w Szwecji, a działalność jest prowadzona w ponad 180 krajach świata.

FINDER Polska

Finder jest wiodącym w Europie producentem przekaźników z globalną siecią sprzedaży i dystrybucji. Produkty Finder były dostępne na polskim rynku już w latach 90-tych, a oddział Finder Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Sadach powstał w 2016 roku.

Gama asortymentu firmy obejmuje ponad 14 500 produktów z grup przekaźników dedykowanych dla przemysłu oraz do zastosowań w instalacjach komercyjnych z systemami komunikacji i sterowania DALI, KNX, Bluetooth, NFC oraz całą gamę gniazd i akcesoriów. Poznaj pełną ofertę Finder na findernet.com

 

Instytut Doradztwa Energetycznego

Niezależna firma doradczo-konsultingowa z obszaru energetyki. Jesteśmy obecni na rynku od 2017 roku, ale w branży pracujemy od ponad 25 lat.  Specjalizujemy się w doradztwie z zakresu zakupu mediów energetycznych oraz rozwiązań efektywnościowych. Jako firma doradcza pomagamy dobrać najlepsze rozwiązania ze strony odbiorcy energii elektrycznej. Stawiamy na kompetencje i transparentność.

 

KameryIR

Firma specjalizuje się w technologii termowizji i ultradźwiękowych kamerach do detekcji wycieków sprężonego powietrza i wyładowań niezupełnych (koronowych). Oferuje przenośne kamery na podczerwień m.in. do utrzymania ruchu oraz stacjonarne do automatyzacji procesów przemysłowych i produkcji. W ofercie znajdują się urządzenia termowizyjne firmy Teledyne FLIR, światowego lidera w projektowaniu, produkcji i sprzedaży detektorów, kamer termowizyjnych i obiektywów. Propozycja zawiera również soniczne kamery do wizualizacji miejsc wycieków sprężonego powietrza z instalacji przemysłowych i/lub wyładowań niezupełnych (koronowych) w urządzeniach średniego i wysokiego napięcia. Zapraszamy do zapoznania się z większością produktów podczas konferencji lub na stronie www.kameryir.com.pl

 

LED Line

LED line to firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych LED. Firma oferuje szeroki wybór opraw oświetleniowych LED, w tym oprawy przemysłowe, oświetlenie uliczne, oświetlenie do biur. Firma kładzie nacisk na jakość swoich produktów, stosując tylko najlepsze jakościowo komponenty i technologie w swoich oprawach LED. Wszystkie produkty LED line spełniają wysokie normy i standardy jakościowe, a ich produkcja odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami.

Na stoisku marki LED line zostaną zaprezentowane oprawy przemysłowe z zastosowaniem systemu 1-10V. Wśród nich znajdą się różne modele, różniące się między innymi mocą, zastosowaniem oraz kątem świecenia. Do dyspozycji uczestników będą specjaliści, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące produktów oraz udzielą porad związanych z doborem oświetlenia przemysłowego do konkretnych potrzeb klientów.

MICROSYS

MICROSYS, spol. s r.o. z siedzibą w Czechach działa w branży automatyki przemysłowej już od roku 1991 i jest producentem SCADA systemu PROMOTIC.
PROMOTIC można użytkować również w trybie FREE. Wytworzone aplikacje zawierające do 30 zmiennych nie wymagają zakupu licencji, działają bez ograniczenia czasu oraz funkcjonalności i mogą zostać wykorzystane komercyjnie!
Firma oferuje również kompleksowe dostawy aplikacji wykonanych w oparciu o system PROMOTIC wykorzystywanych w różnych sferach automatyki przemysłowej. Najczęściej realizowany jest pomiar i regulacja zużycia różnych mediów technicznych, monitoring i zarządzanie produkcją oraz inne systemy wg zapotrzebowania klienta.

 

NUMERON

Producent oprogramowania Energia®4 do rejestrowania i wizualizacji zużycia mediów energetycznych (energia elektryczna, ciepło, gaz, woda, inne). To źródło wiedzy o zużyciu energii i możliwościach optymalizacji tego zużycia. NUMERON jest również producentem urządzeń telemetrycznych odczytujących i transmitujących dane z urządzeń pomiarowych. Więcej informacji na stronie www.numeron.pl

 

POZYTON

Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych POZYTON Sp. z o.o. – rok założenia 1989.
POZYTON - polski producent liczników energii elektrycznej dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń do transmisji danych pomiarowych, a także oprogramowania do zarządzania i monitorowania zużycia mediów przemysłowych takich jak energia elektryczna, energia cieplna, gaz, gazy techniczne, sprężone powietrze oraz ciecze (SKADEN).
POZYTON świadczy również kompleksowe usługi w zakresie projektowania i montażu systemów pomiarowych energii elektrycznej oraz laboratoryjne usługi wzorcowania, legalizacji i ekspertyz liczników energii elektrycznej.
Firma prowadzi zaawansowane prace badawczo-rozwojowe, których efektem są innowacyjne rozwiązania znajdujące zastosowanie w przemyśle.
Na stoisku będzie możliwość zapoznania się z oprogramowaniem SKADEN, nowoczesnymi licznikami energii elektrycznej, urządzeniami transmisyjnymi oraz rozmowy na temat aktualnych trendów w obszarze pomiarów mediów przemysłowych.
Więcej informacji dotyczących oferowanych produktów i usług znajdą Państwo na stronie: www.pozyton.com.pl

SUM Poland

Firma jest prekursorem na polskim rynku i światowym liderem w projektowaniu, produkcji i montażu pokrowców termoizolacyjnych na armaturę przesyłowo-pomiarową, urządzenia oraz instalacje w zakładach przemysłowych. Technologia izolacji zdejmowalnej SUM Guard® stosowana jest w temperaturach od -40oC do +1200oC i występuje w wielu wariantach – m.in akustycznym, do stref EX, chemoodpornym, olejoodpornym, z kablami grzewczymi. Pokrowce zdejmowalne SUM Guard® charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością oraz błyskawicznym czasem montażu i demontażu bez użycia narzędzi.

 

Tompress

P.H.U. TOMPRESS s.j. istnieje na rynku polskim od 1997 roku i prowadzi działalność w zakresie dostaw i serwisu urządzeń wytwarzania sprężonego powietrza.
Wiedza i umiejętności naszych pracowników oraz posiadane zaplecze techniczne pozwalają zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę w obszarze serwisu bieżącego oraz remontów kapitalnych sprężarek śrubowych, jak również urządzeń i systemów uzdatniania powietrza. Nasza firma zajmuje się sprzedażą nowych urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych, a także outsourcingiem sprężonego powietrza oraz optymalizacją kosztów jego wytwarzania.
Oferujemy kompleksowe usługi, realizując zadania „pod klucz”, od projektu, poprzez dostawę, montaż i rozruch urządzeń i instalacji, aż do pełnej opieki powykonawczej.
Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem marki Sullair Hitachi.

 

UE Systems

UE Systems jest znanym na całym świecie liderem w dziedzinie rozwoju urządzeń detekcji ultradźwięków powietrznych i strukturalnych, działającym od 1973 roku. Firma oferuje szeroki wybór instrumentów do inspekcji odwadniaczy parowych i zaworów, szybkiego i łatwego monitoringu stanu łożysk, inspekcji urządzeń elektrycznych oraz detekcji wycieków próżniowych i ciśnieniowych, niezależnie od rodzaju gazu. Stosowane przede wszystkim do detekcji wycieków, analiz problemów mechanicznych i inspekcji elektrycznych, nasze instrumenty pomagają klientom zmniejszać straty energii i optymalizować procesy produkcyjne i efektywność utrzymania ruchu. Więcej informacji na stronie www.uesystems.eu