PARTNERZY STRATEGICZNI
PARTNERZY GŁÓWNI
PARTNERZY
PARTNER MERYTORYCZNY
PATRONI HONOROWI
PATRONI MEDIALNI
KONTAKT
Aleksander Poniatowski
+48 533 344 700
aleksander.poniatowski@axonmedia.pl
Agnieszka Gumienna
+48 533 349 700
agnieszka.gumienna@axonmedia.pl
Katarzyna Jędrusik
+48 533 329 700
katarzyna.jedrusik@axonmedia.pl
PROGRAM KONFERENCJI I WARSZTATÓW

PROGRAM KONFERENCJI I WARSZTATÓW
więcej tematów już wkrótce

Pełna automatyzacja magazynu bez wysokich kosztów inwestycyjnych
Krzysztof Jeliński - WDX
Jak uzyskać maksymalne wykorzystanie powierzchni oraz automatyzację całego procesu magazynowania bez ingerencji w konstrukcję budynku i wysokich kosztów inwestycyjnych? Poznaj Q-Block – automatyczny magazyn gęstego składowania.

MoMa, czyli mobilny manipulator. Jak mobilny robot współpracujący zmieni oblicze zakładów produkcyjnych
Adrian Pękała - OMRON Electronics
Roboty przemysłowe trzymane w klatce to już częsty widok w zakładach produkcyjnych. A co by było, gdyby robot był zaraz obok, gdyby pomagał mi w mojej pracy, wspierał mnie i wyręczał w nudnych i niebezpiecznych czynnościach? I gdyby tak potrafił jeszcze zanieść do magazynu gotowe produkty? Czy to jest jeszcze Science Fiction?
Technologia AMR (Autonomous Mobile Robot) – jak zmienia oblicze zakładów już dzisiaj.
Robot współpracujący – nowa era bezpiecznej i harmonijnej współpracy człowieka z robotem.
Mobilny robot współpracujący – połączenie zalet robotów AMR i współpracujących, otwierające całkowicie przełomowe możliwości organizacji pracy w zakładzie.

Zarządzanie mieszaną flotą pojazdów i bezpieczeństwem w intralogistyce
Jakub Polak - ELOKON Logistics
Jak zarządzać mieszaną flotą wózków widłowych? Czy istnieje narzędzie, dzięki któremu możemy mieć w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dane i móc dzięki nim optymalizować pracę w magazynie? Jak to zrobić? Mamy na to sposób! Zaprezentujemy nowoczesne rozwiązanie, które znacznie ułatwi zarządzanie magazynem, a co za tym idzie – zwiększy efektywność i bezpieczeństwo! Oprócz tego – przedstawimy szczególnie niebezpieczne miejsca w magazynie i pokażemy w jaki sposób można je ochronić – by pracownicy, pojazdy i infrastruktura były maksymalnie bezpieczne.

Automatyczne regały magazynowe - zwiększenie produktywności i optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej
Krzysztof Nowakowski - Kardex Remstar
Jak zredukować koszty magazynu, poprawić elastyczność pracy z towarem i zredukować błędy w kompletacji, zwiększając dokładność pobrań do 99%.
Jak optymalnie zredukować przestrzeń magazynową i zoptymalizować proces kompletacji wykorzystując wskaźniki optyczne i uproszczone metody zapisu.

Video analityka, inteligentne systemy komunikacji głosowej dla poprawy bezpieczeństwa i jakości procesów w sektorze TSL
Arkadiusz Seta - CBC Poland
Adam Gregorczyk - Novatel
Prezentacja innowacyjnych i nowoczesnych technologii na konkretnych przykładach zastosowań w sektorze logistycznym TSL. Propozycje sposobów optymalizacji bezpieczeństwa, efektywności oraz jakości operacji magazynowo-logistycznych. Przykładowe wspomaganie procesów i czynności: videoidentyfikacja tablic rejestracyjnych, wizualne weryfikowanie czynności reklamacyjnych np. rejestracja zawartości pakowanej wysyłki, ochrona obwodowa ogrodzenia obszarów magazynowych, systemy nagłośnienia magazynów i placów manewrowych, komunikacja głosowa na bramach wjazdowych, systemy komunikacji bezprzewodowej na całych obszarach magazynowych , tam gdzie jest brak zasięgu sieci komórkowej GSM, automatyczne komunikaty głosowe w przypadku złego parkowania, braku ubranych elementów ochrony osobistej np. kamizelki , kasku

Intralogistyka – czy to tylko zakres wewnątrzzakładowy?
Marcin Krawiec - LKE Polska
Powiększanie produkcji kosztem odseparowania miejsca składowania komponentów czy wyrobów gotowych stało się głównym czynnikiem dla którego logistyka wewnątrzzakładowa wyszła z ram wewnętrznych na zewnątrz. Logistyka utrzymania produkcji otrzymała trudne zadanie połączenia łańcucha dostaw z zewnętrznego magazynu z wewnętrzną produkcją. Standaryzacja systemów wewnętrznych i zewnętrznych jest wyzwaniem również w naszym klimacie wśród niesprzyjających zimowych warunków atmosferycznych.

Przerwa kawowa

Optymalizacja procesów logistycznych w oparciu o systemy wizyjne 3D
Jarosław Szmalc - ifm electronic
Prezentacja ma na celu przybliżenie możliwości wynikających z zastosowania systemów wizyjnych w branży logistycznej. Przedstawione zostanie użycie czujników i kamer 3D w świecie wózków autonomicznych, robotyki, systemów antykolizyjnych i innych rozwiązań w intralogistyce. Wizja 3D w przykładowych zastosowaniach w świecie rzeczywistym. Poruszone zostaną między innymi takie zagadnienia, jak: systemy wykrywania palet, wymiarowanie obiektów, monitorowanie kompletności, depaletyzacja czy systemy antykolizyjne.

Inteligentne rozwiązania mobilne w intralogistyce
TENTE
Jak niewielką zmianą poprawić płynność procesów?
Rozwiązania optymalizują procesy intralogistyczne oraz poprawiając wydajność pracy i ergonomię operatorów
Niezawodne koła, które ułatwią przewożenie ciężkich towarów, manewrowanie pomiędzy regałami i chronią posadzki magazynu
Przykładowe wdrożenia zrealizowane na terenie Polski i za granicą

Jakie korzyści przynosi technologia RFID? Kontrola i weryfikacja zasobów dzięki bramce logistyczne
Tomasz Kania - IBCS Poland
Automatyczna bramka ibcsGate umożliwia weryfikację wchodzących/wychodzących zasobów bez potrzeby ich fizycznego kontrolowania czy liczenia. Pokażemy funkcjonalności, zastosowanie i korzyści technologii RFID w tym obszarze na przykładzie wdrożeń IBCS Poland u naszych klientów.

Innowacyjne rozwiązania identyfikacji, detekcji oraz pozycjonowania w nowoczesnych systemach intralogistycznych
Pepperl+Fuchs
Detekcja ora komunikacja w automatycznych systemach transportowych.
Czujniki wizyjne stosowane w branży Material Handling. Detekcja i identyfikacja etykiet, kontrola jakości.
Systemy pozycjonowania stosowane w automatyce magazynowej.
Nowości – Lidar 3D, czujniki ultradźwiękowe safety.

Projektowanie magazynu to nie tylko dobór systemów składowania
Kazimierz Grabowski - Chaingers
Tworzenie elastycznych, optymalnych wydajnościowo i opłacalnych koncepcji funkcjonowania magazynu pozwala na przekonanie zarządów do właściwych inwestycji. Uzbraja to też w spójne wytyczne do przetargów na poszczególne systemy, wyposażenie i IT. Jak oprzeć się na statystykach, prognozach, przepływach, aby od poziomu inżynierskiego planowania przejść do dyskusji z zarządem / właścicielem?
O praktyce tworzenia masterplanów logistycznych magazynów opowie Kazimierz Grabowski.

PROGRAM WARSZTATÓW

Programowanie i obsługa robota mobilnego
Adrian Pękała - OMRON Electronics

 

LISTA WYSTAWCÓW
CBC Poland

CBC Group Co. Ltd. jest międzynarodowym koncernem japońskim z siedzibą w Tokio. Firma powstała w 1925 roku, skupiając się na rozwoju dystrybucji oraz tworzeniu nowych technologii. Od ponad 45 lat dostarczamy specjalistyczne rozwiązania dla bezpieczeństwa pod własną marką GANZ Security.
Oddział CBC Poland Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. W tym okresie dokonaliśmy wielu realizacji i wspólnych wdrożeń wraz z naszymi partnerami. Zaistnieliśmy z solidnie ugruntowaną pozycją dostawcy w takich obszarach rynku jak sektor bankowy, paliwowy, handel detaliczny (retail), przemysł, infrastruktura krytyczna, obiekty rządowe, uczelnie i wiele innych. Tak szerokie zaufanie, jakim darzą nas kontrahenci, jest najlepszym dowodem naszej solidności, niezawodności oraz rzetelnej i uczciwej współpracy.

Chaingers

Chaingers to zespół doświadczonych i sprawdzonych ekspertów i praktyków logistyki. Zapewniamy kompleksowe kompetencje niezbędne do realizacji celów naszych partnerów – przedsiębiorstw, dla których logistyka i łańcuch dostaw są kluczowym warunkiem realizacji całościowej strategii biznesowej.
Naszą misją jest skuteczna zmiana logistyki przedsiębiorstw, dzięki której mogą one zmieniać reguły gry na rynku i osiągać przewagę konkurencyjną.

ELOKON Logistics

ELOKON Logistics to firma specjalizująca się w  dostarczaniu gotowych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i sprawność funkcjonowania flot wózków widłowych.
Systemy ELOKON Logistics  zwiększają bezpieczeństwo pracowników podczas eksplo¬atacji wózków widłowych, minimalizują możliwość spowodowania wypadku w szczególnie niebezpiecznych strefach, a także poprawiają wydajność floty.

Ferag Polska

Firma Ferag Polska sp. z o.o. obecna jest na polskim rynku od 1993 roku jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy Ferag AG. Specjalizujemy się w rozwiązaniach do sortowania, buforowania, transportowania i pakowania. Systemy transportu wewnętrznego oraz obszar automatyzacji to nasza domena. Dodatkowo posiadamy innowacyjne rozwiązania w zakresie maszyn pakujących i systemów paletyzacji renomowanych producentów. Jesteśmy zaufanym partnerem od momentu planowania, poprzez montaż, uruchomienie i szkolenie, aż po dalszą obsługę po realizacji całości projektu. Więcej informacji na stronie: www.ferag.com/polska

Georg Utz

Firma Georg Utz Sp. z o.o. jest producentem plastikowych pojemników wielokrotnego użytku, palet i wytłoczek na części techniczne z tworzywa sztucznego. Stanowi część szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG, założonej w 1947 r.

Utz oferuje bogatą gamę produktów dla logistyki i magazynowania oraz przemysłu, m.in.: pojemniki do składowania w stosie, obrotowe, składane, izotermiczne, czy opakowania na materiały niebezpieczne oraz palety i skrzyniopalety.
Więcej na stronie: utzgroup.com

IBCS Poland

IBCS Poland jest dostawcą rozwiązań optymalizujących procesy logistyczne w obszarze łańcucha dostaw.
Od ponad dwóch dekad wspieramy firmy produkcyjne i handlowe oraz operatorów logistycznych zwiększając efektywność ich działania w obszarze logistyki. Nasi specjaliści tworzą – jeden z największych w Polsce – ośrodek kompetencyjny w obszarze logistyki magazynowania i informatycznych rozwiązań mobilnych, oferujący skuteczny poziom doradztwa w zakresie:

  • oprogramowania do zarządzania magazynami (systemy WMS i systemy głosowe do zarządzania procesami magazynowymi),
  • systemów monitorowania procesów i przepływu surowców i towarów w zakładach produkcyjnych,
  • rozwiązań do zarządzania procesami zachodzącymi na hali sprzedaży w sieciach handlowych – detalicznych i hurtowych,
  • technologii RFID
  • systemów informatycznych do wspierania pracy w terenie przedstawicieli handlowych, a także pracowników mobilnych firm i instytucji z różnych sektorów rynkowych,
  • projektowania i instalacji sieci WLAN/ LAN,
  • wykorzystania najnowszych technologii automatyzujących zbieranie danych w czasie rzeczywistym,
  • znakowania magazynów i hal produkcyjnych, towarów, opakowań zbiorczych, podzespołów, etc.

 

ifm electronic

ifm electronic jest  liderem w branży automatyki przemysłowej. Kluczem międzynarodowego sukcesu jest bezpośredni kontakt z klientem wyrażony w motto firmy – close to you! ifm to także jakość Made in Germany oraz innowacyjność i najszersza gama produktowa - ponad 10.000 artykułów, począwszy od pojedynczych czujników z różnorodnymi akcesoriami, na kompletnych systemach automatyki skończywszy. Dzięki niestandardowym rozwiązaniom dostosowanym do indywidualnych potrzeb odbiorców, firma efektywnie rozwija się na rynku automatyki przemysłowej.

 

Kardex

Firma Kardex zaliczana jest do wiodących światowych producentów zautomatyzowanych systemów składowania i wydawania towarów.
Od 1873 roku z powodzeniem zainstalowaliśmy ponad 140.000 systemów w sektorach „biuro“, „magazyn“ i „handel“ – co stanowi dowód wydajności i zaangażowania naszych pracowników.
Produkty Kardex Remstar zapewniają wysoki poziom dostępności do towaru w połączeniu z niskim całkowitym kosztem posiadania i eksploatacji.
W Grupie Kardex pracuje około 1 650 pracowników w ponad 30 krajach a produkcja urządzeń odbywa się w Niemczech w dwóch fabrykach w Bellheim i Neuburg.
Kardex AG jest notowana na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych SIX od 1987 roku.

 

Lean Technology Poland

Kilkunastoletnie doświadczenie naszego zespołu przy realizacji projektów dla wiodących producentów z branży motoryzacyjnej, AGD, lotniczej, elektronicznej i spożywczej gwarantuje wdrożenie sprawdzonych rozwiązań na najwyższym poziomie.

Zapewniamy najnowocześniejsze systemy, konstrukcje i rozwiązania koncepcji Lean, która pomaga zwiększyć wydajność pracy, zautomatyzować pewne procesy produkcyjne i ułatwia efektywne zarządzanie, mające na celu optymalizację działań firmy oraz zmniejszenie strat przedsiębiorstwa.

LKE Group

Grupa LKE – rozwiązania w dziedzinie gospodarki materiałowej i logistyki.
Już od 1994 roku koncentrujemy się na doradztwie, projektowaniu, opracowywaniu, sprzedaży i serwisie w celu znalezienia optymalnego rozwiązania dla naszych klientów. Zakres zastosowania naszych rozwiązań produktowych jest niezwykle szeroki. LKE oferuje w niemal każdej branży produkty, które ułatwiają i optymalizują transport oraz montaż towarów: intralogistyka, logistyka dystrybucyjna, logistyka floor – to – floor

 

Novatel

Novatel Sp. z o.o. istnieje od 1992. Firma posiada bogate doświadczenie w oferowaniu kompleksowych systemów komunikacji głosowej i bezpieczeństwa dla sektorów: przemysłowego, ochrony zdrowia, transportu i infrastruktury, bezpieczeństwa budynkowego. Mottem działanie firmy jest oferowanie rozwiązań tak aby, słysze, być słyszanym,  oraz być zrozumianych w każdych warunkach.

OMRON Electronics

Na stoisku firmy OMRON będzie można przede wszystkim zobaczyć w działaniu przykładową implementację idei MoMa – mobilnego robota współpracującego. Będzie możliwość porozmawiania z ekspertami z firmy OMRON o Państwa aplikacjach i dostępnych rozwiązaniach opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach robotycznych, ale nie tylko – specjaliści z firmy OMRON również chętnie podzielą się informacjami o pozostałej ofercie OMRON, np.: systemy sterowania, napędy, systemy bezpieczeństwa, sensoryka i kontrola jakości, traceability, czy komponenty do szaf sterowniczych.

Pepperl+Fuchs

Prezentowane stanowisko ukaże możliwości zastosowania rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej z uwzględnieniem najnowszych trendów Przemysłu 4.0 . Będzie można zapoznać się m.in. z czujnikami do laserowej i ultradźwiękowej detekcji obiektów, pozycjonowania opartego na technologii Data Matrix, identyfikacji RFID czy skanowania 2D. Nie zabraknie systemów bezpieczeństwa jako nieodzownych elementów każdego zakładu przemysłowego.

TENTE

TENTE jest producentem kół do profesjonalnych zastosowań w wielu gałęziach przemysłu: transporcie, motoryzacji, budowie maszyn i intralogistyce. Dostarczamy rozwiązania zwiększające ergonomię i efektywność operatorów, poprawiające mobilność urządzeń oraz optymalizujące procesy. Nasze zestawy kołowe zwiększają wydajność i bezpieczeństwo. Wprowadzamy nowe standardy w zakresie trwałości, designu i troski o środowisko. Jesteśmy specjalistami od mobilności, którym zaufali producenci z różnych branży.

 

WDX

WDX S.A. To dostawca rozwiązań dla intralogistyki. Od ponad 25 lat, projektuje, produkuje i wdraża systemy regałów i przenośników magazynowych. Jest także wyłącznym dystrybutorem wózków widłowych marki Crown i Doosan, oraz autoryzowanym dystrybutorem wózków specjalistycznych Combilift. W kapitale tej polskiej spółki oprócz własnego Zakładu Produkcyjnego, Centrum Serwisowego czy Biura Projektowego znajdują się również wysokiej klasy specjaliści, projektanci i inżynierowie oferujący swoją wiedzę i doświadczenie na każdym etapie kontaktu z klientem.