PARTNER STRATEGICZNY
PARTNERZY GŁÓWNI
PARTNERZY
PARTNER MERYTORYCZNY
PATRONI HONOROWI
PARTNER NAGRÓD
PATRONI MEDIALNI
PROGRAM KONFERENCJI

PROGRAM KONFERENCJI
8:00 - 15:20

8:00

Rejestracja i poranna kawa

8:40

Otwarcie konferencji
Artur Olejniczak - Wyższa Szkoła Logistyki

9:05

Automatyczne regały magazynowe - zwiększenie produktywności i optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej
Krzysztof Nowakowski - Kardex
Jak zredukować koszty magazynu, poprawić elastyczność pracy z towarem i zredukować błędy w kompletacji, zwiększając dokładność pobrań do 99%.
Jak optymalnie zredukować przestrzeń magazynową i zoptymalizować proces kompletacji wykorzystując wskaźniki optyczne i uproszczone metody zapisu.

9:30

Intralogistyka - czy to tylko zakres wewnątrzzakładowy?
Marcin Krawiec - LKE Polska
Powiększanie produkcji kosztem odseparowania miejsca składowania komponentów czy wyrobów gotowych stało się głównym czynnikiem dla którego logistyka wewnątrzzakładowa wyszła z ram wewnętrznych na zewnątrz. Logistyka utrzymania produkcji otrzymała trudne zadanie połączenia łańcucha dostaw z zewnętrznego magazynu z wewnętrzną produkcją. Standaryzacja systemów wewnętrznych i zewnętrznych jest wyzwaniem również w naszym klimacie wśród niesprzyjających zimowych warunków atmosferycznych.

9:45

Automatyzacja logistyki wewnętrznej – jak robić i liczyć
Maciej Lewandowski - WDX

10:05

Technika utrzymania czystości
Wiesław Zięba - Kärcher
Zanieczyszczenia towarzyszące relokacji i przechowywaniu, często oddziałują negatywnie zarówno na infrastrukturę jak i na magazynowany produkt.
Znajomość dostępnych narzędzi, umiejętność ich doboru i użytkowania, pozwala na efektywne wdrożenie rozwiązań wpływających pozytywnie na całość. Czyszczenie suchym lodem, odkurzanie, mycie wysokociśnieniowe, czy coś innego?
Które z rozwiązań zapewni oczekiwaną efektywność?
Jak dobrać właściwe urządzenie? Jak sprawdzić jego skuteczność?

10:20

Optymalizacja transportu wewnętrznego
Piotr Bogucki - Lean Technology Poland
Wykorzystanie systemów modułowych do budowy linii montażowych oraz infrastruktury intralogistycznej
Roboty AMR/AGV, które w autonomiczny sposób transportują komponenty i produkty w fabrykach i magazynach
System lokalizacji RTLS służący m.in. do analizy ruchu obiektów, wspierania kompletacji, poprawy bezpieczeństwa
Systemy E-KANBAN oraz PICK-TO-LIGHT ułatwiające zarządzanie przepływem materiału
Rozszerzona rzeczywistość AR, ułatwiająca serwis urządzeń, usprawniająca montaż oraz komunikację

10:35

Inteligentne rozwiązania mobilne w intralogistyce
Katarzyna Siudak - TENTE
Jak niewielką zmianą poprawić płynność procesów?
Rozwiązania optymalizują procesy intralogistyczne oraz poprawiając wydajność pracy i ergonomię operatorów
Niezawodne koła, które ułatwią przewożenie ciężkich towarów, manewrowanie pomiędzy regałami i chronią posadzki magazynu
Przykładowe wdrożenia zrealizowane na terenie Polski i za granicą

10:45

Automatyczne linie transportowe, sensoryka, zbieranie sygnałów, sterowanie „motorolkami”
Błażej Maćkowski - Turck
Przegląd zastosowania czujników specjalistycznych w automatycznych liniach transportowych
Modułowa koncepcja zbierania sygnałów I/O, sterowanie bez PLC
Nowość - moduły do sterowania rolkami transportowymi tzw. motorolki

11:05

Przerwa kawowa

11:55

Koła z napędem elektrycznym dla twojej logistyki wewnętrznej
Sebastian Kopaszewski - PROMAG
Prezentacja rodziny kół z napędem elektrycznym Blickle ErgoMove®, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu obszarach logistyki wewnętrznej zarówno w obszarze produkcji jaki i magazynowania. Rozwiązania e-mobilności ErgoMove® zmniejszają ryzyko dla zdrowia użytkownika poprzez znaczne zmniejszenie wysiłku fizycznego w porównaniu z ręcznym pchaniem. ErgoMove® umożliwia bezpieczne i ergonomiczne przemieszczanie ładunków o masie do 4 ton.  

12:10

Zarządzanie mieszaną flotą pojazdów i bezpieczeństwem w intralogistyce
Jakub Polak - ELOKON Logistics
Jak zarządzać mieszaną flotą wózków widłowych? Czy istnieje narzędzie, dzięki któremu możemy mieć w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dane i móc dzięki nim optymalizować pracę w magazynie? Jak to zrobić? Mamy na to sposób! Zaprezentujemy nowoczesne rozwiązanie, które znacznie ułatwi zarządzanie magazynem, a co za tym idzie – zwiększy efektywność i bezpieczeństwo! Oprócz tego – przedstawimy szczególnie niebezpieczne miejsca w magazynie i pokażemy w jaki sposób można je ochronić – by pracownicy, pojazdy i infrastruktura były maksymalnie bezpieczne.

12:25

WMS, czyli Właśnie Miał Startować... Jak wdrożyć w terminie?
Jakub Królik - Agilero
Wdrożenie systemu WMS co do zasady powinno zrealizować określone cele biznesowe i logistyczne. Jednym z nich jest uruchomienie systemu w założonym lub przynajmniej spodziewanym terminie. Lista zmiennych wpływających na „dowiezienie” projektu w terminie jest skończona. W oparciu o doświadczenie z projektów wdrożeniowych opowiemy jak właściwie zarządzać procesem wdrożenia systemu WMS oraz minimalizować ryzyka projektowe.

12:40

#perefectmatch- mistrzowski duet odpowiedzią na rosnące wyzwania logistyki order fulfillment
Daniel Kusak - Ferag Polska
Rosnąca różnorodność produktów, rozdrobnienie struktury zamówień, skrócenie czasu dostaw i zwrotów, a także stała presja kosztowa w handlu elektronicznym i detalicznym stanowią coraz większe wyzwania dla nowoczesnych centrów dystrybucyjnych.
W odpowiedzi na nie, Ferag proponuje wyjątkowe rozwiązanie w zakresie realizacji zamówień: połączenie znanych systemów magazynowych i niezawodnej technologii pouch sortera.

12:50

Dobór silników sposobem na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w instalacjach
Marek Mularczyk, Kamil Jarosik - NORD Napędy

13:05

4.0 w organizacji posiłków. Jak doskonalić procesy i jednocześnie odpowiadać na potrzeby pracowników?
Michał Sosiński - SmartLunch

13:20

Ciepły poczęstunek

14:00

Era informacji - cyfrowa r(e)wolucja logistyki
Artur Olejniczak - Wyższa Szkoła Logistyki

14:15

Projektowanie magazynu to nie tylko dobór systemów składowania
Kazimierz Grabowski - Chaingers
Tworzenie elastycznych, optymalnych wydajnościowo i opłacalnych koncepcji funkcjonowania magazynu pozwala na przekonanie zarządów do właściwych inwestycji. Uzbraja to też w spójne wytyczne do przetargów na poszczególne systemy, wyposażenie i IT. Jak oprzeć się na statystykach, prognozach, przepływach, aby od poziomu inżynierskiego planowania przejść do dyskusji z zarządem / właścicielem?
O praktyce tworzenia masterplanów logistycznych magazynów opowie Kazimierz Grabowski.

14:40

Optymalizacja procesów kompletacji
Marek Wierzbicki - BinCode
Jak poprawić wydajność, efektywność bądź dokładność kompletacji zamówień?
Czy istnieje jedna prosta metoda przyspieszenia przygotowania wysyłki zamówionych produktów do klienta końcowego?
Czy w jednym magazynie można obsługiwać zamówienia hurtowe i internetowe?

15:00

Traceability jako klucz do sukcesu
Julian Malaka - Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
Rodzaje identyfikowalności w logistyce
Krytyczne elementy systemu identyfikowalności produktu (formuły identyfikacji i kodowania towarów, systemy przechwytywania i rejestracji danych, oprogramowanie do przetwarzania danych)
Zalety identyfikowalności w logistyce
Jak osiągnąć przejrzystość i identyfikowalność w logistyce?

15:20

Wręczenie certyfikatów oraz losowanie nagród

 

LISTA WYSTAWCÓW
Agilero

Agilero to marka o ponad 15-letniej historii, tworzona przez zespół doświadczonych logistyków i inżynierów IT. W ciągu wieloletniej działalności rozwinęliśmy kompetencje technologiczno-konsultingowe, które pozwalają nam realizować projekty w obszarze logistyki magazynowej i produkcyjnej w sposób efektywny, a przede wszystkim ukierunkowany na cele biznesowe naszych Klientów.

Nasze kluczowe kompetencje związane są z technologią i zaawansowanymi systemami informatycznymi klasy WMS i WES oraz dedykowanymi systemami IT dla logistyki. Jednocześnie ich integralną i kluczową częścią są kompetencje logistyczne i konsultingowe.
System Agilero WMS to nowoczesne rozwiązanie klasy Warehouse Management System. Znacząco wyróżnia się spośród innych systemów WMS na rynku unikatową filozofią wdrożenia, która polega na wyjściowym określeniu celów biznesowych, a następnie optymalizacji procesów operacyjnych.

Nasza filozofia to: najpierw biznes i optymalizacja procesów, a dopiero na tej podstawie system IT. Zespół konsultantów logistycznych Agilero skupia się na wieloaspektowej optymalizacji magazynu – wdrożenie Agilero WMS poprzedzamy audytami logistycznymi. Projektujemy również layouty magazynów i optymalizujemy procesy pod względem kosztów.

AMPERE

Przedsiębiorstwo A.M.P.E.R.E. System, istniejące od 1975 roku, jest europejskim liderem w sprzedaży specjalistycznych farb znakujących, markerów w aerozolu (także fluorescencyjnych) niezastąpionych w pracach remontowych, geodezyjnych, leśnych, ogrodowych, przy znakowaniu parkingów, placów budowy oraz hal magazynowych i produkcyjnych.
W naszej ofercie znajdą Państwo również przyrządy ułatwiające znakowanie, takie jak: ”pistolety” i wózki do znakowania za pomocą farb w aerozolu, flagi znakujące i taśmy ochronne. Gamę naszych produktów uzupełniają spraye przemysłowe: cynk spray, cynk-aluminium spray, spray – powłoka nierdzewna, anty-przyczepny środek spawalniczy, środek do usuwania graffiti, pianka poliuretanowa i inne.

bekuplast

Już od 1985 roku firma bekuplast z powodzeniem produkuje pojemniki transportowe i magazynowe z tworzywa sztucznego. Zajmujemy się projektowaniem, produkcją i sprzedażą pojemników, tac oraz palet. Dzięki naszemu doświadczeniu, know-how oraz zastosowaniu najnowszych technologii należymy obecnie wraz z naszymi uniwersalnymi pojemnikami oraz europaletami do liderów rynku europejskiego.
Dokładnie znamy wymagania różnych branż, dlatego jesteśmy ekspertami w opracowaniu specjalnych rozwiązań. Wyrobiliśmy sobie markę jako dostawca produktów do intralogistyki dzięki naszym innowacyjnym pojemnikom przeznaczonym do zautomatyzowanych magazynów drobnych elementów. Niezależnie od tego czy chodzi o standardowy produkt, czy rozwiązanie projektowe; jesteśmy Twoim niezawodnym partnerem w zakresie pojemników magazynowych, transportowych oraz palet z tworzyw sztucznych.

Chaingers

Chaingers to zespół doświadczonych i sprawdzonych ekspertów i praktyków logistyki. Zapewniamy kompleksowe kompetencje niezbędne do realizacji celów naszych partnerów – przedsiębiorstw, dla których logistyka i łańcuch dostaw są kluczowym warunkiem realizacji całościowej strategii biznesowej.
Naszą misją jest skuteczna zmiana logistyki przedsiębiorstw, dzięki której mogą one zmieniać reguły gry na rynku i osiągać przewagę konkurencyjną.

ELOKON Logistics

ELOKON Logistics to firma specjalizująca się w  dostarczaniu gotowych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i sprawność funkcjonowania flot wózków widłowych.
Systemy ELOKON Logistics  zwiększają bezpieczeństwo pracowników podczas eksplo¬atacji wózków widłowych, minimalizują możliwość spowodowania wypadku w szczególnie niebezpiecznych strefach, a także poprawiają wydajność floty.

Ferag Polska

Firma Ferag Polska obecna jest na polskim rynku od 1993 roku jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy Ferag AG. Specjalizujemy się w rozwiązaniach do sortowania, buforowania, transportowania i pakowania. Systemy transportu wewnętrznego oraz obszar automatyzacji to nasza domena. Dodatkowo posiadamy innowacyjne rozwiązania w zakresie maszyn pakujących i systemów paletyzacji renomowanych producentów. Jesteśmy zaufanym partnerem od momentu planowania, poprzez montaż, uruchomienie i szkolenie, aż po dalszą obsługę po realizacji całości projektu. Więcej informacji na stronie: www.ferag.com/polska

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

Platforma Przemysłu Przyszłości to wyspecjalizowana, ekspercka Fundacja Skarbu Państwa, której obszary działalności koncentrują się przede wszystkim wokół technologii i procesów biznesowych związanych z przemysłem przyszłości. Celem Fundacji jest działanie na rzecz wzrostu konkurencyjności przedsiębiorców poprzez wspieranie ich transformacji cyfrowej w zakresie procesów, produktów i modeli biznesowych, wykorzystujących najnowsze osiągnięcia w różnych obszarach technologii oraz organizacji.
FPPP w ramach swojej aktywności świadczy szereg stałych usług:

  • warsztaty i szkolenia /w formie tradycyjnej lub online/,
  • działania doradcze i usługi audytowe / potencjał FPPP stanowi blisko 100 osobowy zespół ekspertów dziedzinowych/,
  • cykliczne wydarzenia mi.in. program Szkoła Lidera, konkurs Fabryka Przyszłości,
  • dedykowaną platformę e-learningową i narzędzia do samooceny.

W ramach wydarzenia oferujemy bezpłatne indywidualne konsultacje eksperckie.
Więcej informacji na stronie www.przemyslprzyszlosci.gov.pl

Kärcher

Kärcher to globalna firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji urządzeń służących utrzymaniu czystości. Produkty z logo Kärcher spotkać można na całym świecie. W Polsce Kärcher jest obecny już od 25 lat.  W ofercie firmy znajdziemy urządzenia konsumenckie, jak i te przeznaczone dla profesjonalistów. Rozwiązania  dedykowane dla przemysłu takie jak urządzenia do czyszczenia suchym lodem Ice Blaster, przemysłowe odkurzacze cyklonowe, odkurzacze do zasysania z możliwością separacji cieczy, zamiatarki czy szorowarki mogą być stosowane w szeroko pojętej branży przemysłu, gwarantując nie tylko czystość na terenie zakładu produkcyjnego ale także wysoki  poziom czystości samych maszyn. Firma znana jest z niezaprzeczalnej bezawaryjności oraz solidnego wykonania produktów, które cieszą się świetnymi opiniami zarówno wśród konsumentów jak i firm na całym świecie.

Kardex

Firma Kardex zaliczana jest do wiodących światowych producentów zautomatyzowanych systemów składowania i wydawania towarów.
Od 1873 roku z powodzeniem zainstalowaliśmy ponad 140.000 systemów w sektorach „biuro“, „magazyn“ i „handel“ – co stanowi dowód wydajności i zaangażowania naszych pracowników.
Produkty Kardex Remstar zapewniają wysoki poziom dostępności do towaru w połączeniu z niskim całkowitym kosztem posiadania i eksploatacji.
W Grupie Kardex pracuje około 1 650 pracowników w ponad 30 krajach a produkcja urządzeń odbywa się w Niemczech w dwóch fabrykach w Bellheim i Neuburg.
Kardex AG jest notowana na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych SIX od 1987 roku.

 

Lean Technology Poland

Kilkunastoletnie doświadczenie naszego zespołu przy realizacji projektów dla wiodących producentów z branży motoryzacyjnej, AGD, lotniczej, elektronicznej i spożywczej gwarantuje wdrożenie sprawdzonych rozwiązań na najwyższym poziomie.

Zapewniamy najnowocześniejsze systemy, konstrukcje i rozwiązania koncepcji Lean, która pomaga zwiększyć wydajność pracy, zautomatyzować pewne procesy produkcyjne i ułatwia efektywne zarządzanie, mające na celu optymalizację działań firmy oraz zmniejszenie strat przedsiębiorstwa.

LKE Group

Grupa LKE – rozwiązania w dziedzinie gospodarki materiałowej i logistyki.
Już od 1994 roku koncentrujemy się na doradztwie, projektowaniu, opracowywaniu, sprzedaży i serwisie w celu znalezienia optymalnego rozwiązania dla naszych klientów. Zakres zastosowania naszych rozwiązań produktowych jest niezwykle szeroki. LKE oferuje w niemal każdej branży produkty, które ułatwiają i optymalizują transport oraz montaż towarów: intralogistyka, logistyka dystrybucyjna, logistyka floor – to – floor

NORD Napędy

Na stoisku firmy NORD zwiedzający doświadczalnie sprawdzą funkcjonowanie systemów oszczędzania energii elektrycznej. Można będzie zobaczyć i zapoznać się z zasadami działania najnowszej generacji silnika IE5+ spełniającego wymogi nie obowiązującej jeszcze normy IE5. Przedstawione zostaną zalety programu „Audyt energetyczny NORD-ECO”. Przy okazji można będzie się zapoznać z zaletami zdecentralizowanych systemów sterowania.

Novatel

Novatel Sp. z o.o. istnieje od 1992. Firma posiada bogate doświadczenie w oferowaniu kompleksowych systemów komunikacji głosowej i bezpieczeństwa dla sektorów: przemysłowego, ochrony zdrowia, transportu i infrastruktury, bezpieczeństwa budynkowego. Mottem działanie firmy jest oferowanie rozwiązań tak aby, słysze, być słyszanym,  oraz być zrozumianych w każdych warunkach.

PROMAG

PROMAG S.A. za pomocą swojej oferty oraz profesjonalnych doradców wprowadza firmy w erę LOGISTYKI 4.0.  Firma realizuje zarówno duże projekty logistyczne w obszarze automatyzacji i robotyzacji procesów, jak również oferuje kompleksowe wyposażenie magazynów. W jej ofercie znajdują się: regały magazynowe, przenośniki, wózki widłowe, meble metalowe, urządzenia przeładunkowe, urządzenia dźwignicowe, urządzenia i materiały do pakowania, palety, pojemniki oraz koła i zestawy kołowe.

 

Promlift

Promlift to szeroka oferta dla rynku magazynowego. Od lat wyposaża klientów w wózki widłowe, regały i systemy magazynowe, podnośniki oraz inny sprzęt niezbędny w magazynach i innych obiektach przemysłowych. Zajmując się sprzedażą nowych i używanych wózków widłowych, oferuje produkty światowych liderów oraz produkty marki własnej Promlift. Wyróżnikiem marki jest szybka dostawa z magazynu centralnego w Koronowie k/Bydgoszczy oraz oddziałów w Markach k/ Warszawy i we Wrocławiu. Marka Promlift należy do Promstahl Sp. z o.o. oraz jest częścią notowanej na GPW, Grupy Przemysłowej PJP MAKRUM S.A.

Provost Polska

Provost to wieloletni producent regałów magazynowych, sklepowych, wózków transportowych, a także antresol, ścian biurowych, regałów wspornikowych, stołów i szaf warsztatowych.
Oferujemy regały oraz  kompleksowe rozwiązania do wyposażenia powierzchnie magazynowe.
90% sprzedawanych przez nas produktów pochodzi bezpośrednio z naszych fabryk.
Od 15 lat jesteśmy obecni w Polsce z dużym zakładem produkcyjnym o powierzchni 20 000 m2  lokalizowany w woj. Świętokrzyskim.
Nasi doświadczeni doradcy techniczno-handlowe spotykają się z klientami na terenie całego kraju aby od początku projektu pomóc w wybieraniu optymalnego rozwiązania.

SmartLunch

Stoisko SmartLunch to nawiązanie do części fabryki, w której pracownicy się regenerują, rozmawiają i jedzą pyszne, świeżo dostarczone posiłki - dofinansowane przez pracodawcę, a zorganizowane przez SmartLunch.

Na naszym stoisko znajdziesz miniatury naszego hardwearu - Lunchomatu oraz nowej wersji SmartBoxa. Możesz również sprawdzić, jak wygląda zamawiania posiłków - przeklikując się przez aplikację naszej pierwszej wersji SmartBoxa. Co więcej? Otrzymasz od nas świeży raport instytutu badawczego infuture.institute pt. "Food. Factories. Fluidity. Żywienie w fabrykach 2030", możesz wygrać 50, 30 lub 20 darmowych posiłków dla pracowników oraz skosztować finger foodów od naszego lokalnego restauratora. Zapraszamy :)

 

TENTE

TENTE jest producentem kół do profesjonalnych zastosowań w wielu gałęziach przemysłu: transporcie, motoryzacji, budowie maszyn i intralogistyce. Dostarczamy rozwiązania zwiększające ergonomię i efektywność operatorów, poprawiające mobilność urządzeń oraz optymalizujące procesy. Nasze zestawy kołowe zwiększają wydajność i bezpieczeństwo. Wprowadzamy nowe standardy w zakresie trwałości, designu i troski o środowisko. Jesteśmy specjalistami od mobilności, którym zaufali producenci z różnych branży.

Turck

Turck jest jednym z liderów w automatyce przemysłowej. Zatrudniając blisko 4 800 pracowników w ponad 30 swoich placówkach, oraz w placówkach swoich partnerów działających na terenach 60 państw. Jako specjaliści w dziedzinie czujników, systemów fieldbus, connectivity, interfejsów HMI oraz systemów RFID,  oferujemy wydajne rozwiązania automatyzacji produkcji oraz automatyzacji procesu. Korzystając z naszych supernowoczesnych zakładów produkcyjnych w Niemczech, Szwajcarii, USA, Meksyku oraz Chinach, jako rodzinna firma, jesteśmy w stanie reagować szybko i sprawnie, w zależności od aktualnego zapotrzebowania lokalnych rynków.
Na konferencji pokażemy demo czujnika Q5X JAM, do detekcji zatorów na linii transportowej.  Drugim wiodącym produktem będzie moduł do sterowania rolkami transportowymi tzw. motorolki.

WDX

WDX S.A. To dostawca rozwiązań dla intralogistyki. Od ponad 25 lat, projektuje, produkuje i wdraża systemy regałów i przenośników magazynowych. Jest także wyłącznym dystrybutorem wózków widłowych marki Crown i Doosan, oraz autoryzowanym dystrybutorem wózków specjalistycznych Combilift. W kapitale tej polskiej spółki oprócz własnego Zakładu Produkcyjnego, Centrum Serwisowego czy Biura Projektowego znajdują się również wysokiej klasy specjaliści, projektanci i inżynierowie oferujący swoją wiedzę i doświadczenie na każdym etapie kontaktu z klientem.