PARTNER STRATEGICZNY
PARTNERZY GŁÓWNI
PARTNERZY
PARTNERZY MERYTORYCZNI
PATRONI HONOROWI
PARTNER NAGRÓD
PATRONI MEDIALNI
PROGRAM KONFERENCJI

PROGRAM KONFERENCJI
8:00 - 15:30
więcej tematów wkrótce

Automatyczne regały magazynowe - zwiększenie produktywności i optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej
Krzysztof Nowakowski - Kardex
Jak zredukować koszty magazynu, poprawić elastyczność pracy z towarem i zredukować błędy w kompletacji, zwiększając dokładność pobrań do 99%.
Jak optymalnie zredukować przestrzeń magazynową i zoptymalizować proces kompletacji wykorzystując wskaźniki optyczne i uproszczone metody zapisu.

Jakie korzyści przynosi technologia RFID? Kontrola i weryfikacja zasobów dzięki bramce logistycznej
Grzegorz Walewski - IBCS Poland

Automatyzacja logistyki wewnętrznej – jak robić i liczyć
Maciej Lewandowski - WDX

Technika utrzymania czystości
Bartosz Kujawski - Kärcher
Zanieczyszczenia towarzyszące relokacji i przechowywaniu, często oddziałują negatywnie zarówno na infrastrukturę jak i na magazynowany produkt.
Znajomość dostępnych narzędzi, umiejętność ich doboru i użytkowania, pozwala na efektywne wdrożenie rozwiązań wpływających pozytywnie na całość. Czyszczenie suchym lodem, odkurzanie, mycie wysokociśnieniowe, czy coś innego?
Które z rozwiązań zapewni oczekiwaną efektywność?
Jak dobrać właściwe urządzenie? Jak sprawdzić jego skuteczność?

Nowoczesna platforma programistyczna – przykłady zastosowania w intralogistyce
Kamil Wachowicz - Phoenix Contact
Tytułem wstępu… ewolucja w systemach sterowania na przykładzie PLCnext Technology
Eko System PLCnext (Community, Store)
Obsługa różnych funkcji sterowania na przykładzie aplikacji przemysłowych

Intralogistyka - czy to tylko zakres wewnątrzzakładowy?
Marcin Krawiec - LKE Polska
Powiększanie produkcji kosztem odseparowania miejsca składowania komponentów czy wyrobów gotowych stało się głównym czynnikiem dla którego logistyka wewnątrzzakładowa wyszła z ram wewnętrznych na zewnątrz. Logistyka utrzymania produkcji otrzymała trudne zadanie połączenia łańcucha dostaw z zewnętrznego magazynu z wewnętrzną produkcją. Standaryzacja systemów wewnętrznych i zewnętrznych jest wyzwaniem również w naszym klimacie wśród niesprzyjających zimowych warunków atmosferycznych.

Inteligentne rozwiązania mobilne w intralogistyce
Katarzyna Siudak - TENTE
Jak niewielką zmianą poprawić płynność procesów?
Rozwiązania optymalizują procesy intralogistyczne oraz poprawiając wydajność pracy i ergonomię operatorów
Niezawodne koła, które ułatwią przewożenie ciężkich towarów, manewrowanie pomiędzy regałami i chronią posadzki magazynu
Przykładowe wdrożenia zrealizowane na terenie Polski i za granicą

Optymalizacja transportu wewnętrznego
Piotr Bogucki - Lean Technology Poland
Wykorzystanie systemów modułowych do budowy linii montażowych oraz infrastruktury intralogistycznej
Roboty AMR/AGV, które w autonomiczny sposób transportują komponenty i produkty w fabrykach i magazynach
System lokalizacji RTLS służący m.in. do analizy ruchu obiektów, wspierania kompletacji, poprawy bezpieczeństwa
Systemy E-KANBAN oraz PICK-TO-LIGHT ułatwiające zarządzanie przepływem materiału
Rozszerzona rzeczywistość AR, ułatwiająca serwis urządzeń, usprawniająca montaż oraz komunikację

Zarządzanie mieszaną flotą pojazdów i bezpieczeństwem w intralogistyce
Jakub Polak - ELOKON Logistics
Jak zarządzać mieszaną flotą wózków widłowych? Czy istnieje narzędzie, dzięki któremu możemy mieć w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dane i móc dzięki nim optymalizować pracę w magazynie? Jak to zrobić? Mamy na to sposób! Zaprezentujemy nowoczesne rozwiązanie, które znacznie ułatwi zarządzanie magazynem, a co za tym idzie – zwiększy efektywność i bezpieczeństwo! Oprócz tego – przedstawimy szczególnie niebezpieczne miejsca w magazynie i pokażemy w jaki sposób można je ochronić – by pracownicy, pojazdy i infrastruktura były maksymalnie bezpieczne.

Energooszczędne oświetlenie zakładów produkcyjnych
VOLTEA
Oświetlenie hal produkcyjnych i magazynów
Oświetlenie pomieszczeń biurowych
Oświetlenie terenu

Napęd elektryczny dla twojej logistyki wewnętrznej   - wydajność, ergonomia, bezpieczeństwo
Sebastian Kopaszewski - PROMAG
Blickle to nie tylko renomowany producent kół i zestawów kołowych ale również napędów elektrycznych Blickle ErgoMove® pozwalających na bezpieczne i ergonomiczne przemieszczanie wózków i maszyn pracujących o masie od 500 kg do 4 ton. Rozwiązania ErgoMove® zmniejszają ryzyko dla zdrowia użytkownika poprzez znaczne ograniczenie wysiłku fizycznego w porównaniu z wózkiem ręcznym.

Analiza wdrożeń w zakresie automatyzacji procesów logistycznych w oparciu o roboty mobilne i przemysłowe
Michał Furmański - ABB
Przykłady automatyzacji procesów logistycznych w oparciu o roboty mobilne i przemysłowe.
Zastosowania robotów przemysłowych i mobilnych w centrach logistycznych
Robotyka i sztuczna inteligencja jako alternatywa w planowaniu procesów logistycznych
Studium przypadku procesu kompletacji zamówień w oparciu o roboty mobilne i przesyłowe

Wpływ prawidłowego doboru elementów przeniesienia napędu na czas przestoju
Michał Bubak - KTR-Polska
Zbiór niezbędnych informacji do dobory
Zastosowanie sprzęgieł przeciążeniowych jako zabezpieczenie napędu
Wyeliminowanie dodatkowego łożyskowania wałów  
"Nie zawsze najprostsze rozwiązania są najlepsze"
Zastosowania w intralogistyce

Projektowanie magazynu to nie tylko dobór systemów składowania
Kazimierz Grabowski - Chaingers
Tworzenie elastycznych, optymalnych wydajnościowo i opłacalnych koncepcji funkcjonowania magazynu pozwala na przekonanie zarządów do właściwych inwestycji. Uzbraja to też w spójne wytyczne do przetargów na poszczególne systemy, wyposażenie i IT. Jak oprzeć się na statystykach, prognozach, przepływach, aby od poziomu inżynierskiego planowania przejść do dyskusji z zarządem / właścicielem?
O praktyce tworzenia masterplanów logistycznych magazynów opowie Kazimierz Grabowski.

Traceability jako klucz do sukcesu
Mariusz Hetmańczyk - Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
Rodzaje identyfikowalności w logistyce
Krytyczne elementy systemu identyfikowalności produktu (formuły identyfikacji i kodowania towarów, systemy przechwytywania i rejestracji danych, oprogramowanie do przetwarzania danych)
Zalety identyfikowalności w logistyce
Jak osiągnąć przejrzystość i identyfikowalność w logistyce?

 

LISTA WYSTAWCÓW
ABB

Robotyka ABB jako jeden z wiodących dostawców robotyki        i automatyki maszynowej na świecie, posiada kompleksowe      i zintegrowane portfolio obejmujące roboty, Autonomiczne Roboty Mobilne oraz rozwiązania z zakresu automatyki maszynowej, zaprojektowane i zarządzane przez autorskie oprogramowanie.
Zapraszamy na stoisko ABB, na którym będziecie mieli  Państwo okazje porozmawiać z naszym ekspertem na temat ofertowanych przez nas rozwiązań z zakresu automatyzacji procesów logistycznych oraz zastosowań robotów przemysłowych i mobilnych w magazynach. Zaprezentujemy również naszego najnowszego robota współpracującego GoFa™ CRB 15000.

AIUT

Od ponad 30 lat dostarczamy na rynek zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów przemysłowych oraz inteligentne ekosystemy IoT. Automatyzujemy także procesy logistyczne i zarządzanie magazynem - w tym zakresie zajmujemy się kompleksową obsługą i realizacją projektu budowy magazynu automatycznego, gdzie wszystkie procesy magazynowe, transportowe oraz zarządzania zleceniami mogą zostać zautomatyzowane i zintegrowane w oparciu o najlepsze rynkowe rozwiązania i technologie. Wysokie kompetencje naszych zespołów inżynieryjnych pozwalają nam kompleksowo realizować projekty dla klientów na całym świecie.

 

CBRE

CBRE jest wiodącą firmą doradczą w sektorze nieruchomości komercyjnych. Doradzamy najemcom, inwestorom i deweloperom w podejmowaniu najlepszych decyzji związanych z nieruchomościami i ich biznesem. Robimy to dbając jednocześnie o ESG, czyli środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny. Codziennie wspieramy setki klientów na całym świecie. Mamy globalną perspektywę, ale łączymy ją ze znajomością specyfiki lokalnego rynku. Stwarzamy klientom nowe perspektywy i pokazujemy najnowsze trendy.
W Polsce firma CBRE działa od 2000 roku i obecnie zatrudnia niemal 600 specjalistów. Posiadamy biura w 8 miastach: Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.
Niezależnie od miejsca, firma CBRE dostarcza najwyższej jakości zintegrowane usługi związane z nieruchomościami. Dysponując niezrównaną lokalną wiedzą i doświadczeniem wspartym światową siecią kontaktów, CBRE stale buduje wartość dla swoich klientów.

 

Chaingers

Chaingers to zespół doświadczonych i sprawdzonych ekspertów i praktyków logistyki. Zapewniamy kompleksowe kompetencje niezbędne do realizacji celów naszych partnerów – przedsiębiorstw, dla których logistyka i łańcuch dostaw są kluczowym warunkiem realizacji całościowej strategii biznesowej.
Naszą misją jest skuteczna zmiana logistyki przedsiębiorstw, dzięki której mogą one zmieniać reguły gry na rynku i osiągać przewagę konkurencyjną.

 

ELOKON Logistics

ELOKON Logistics to firma specjalizująca się w  dostarczaniu gotowych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i sprawność funkcjonowania flot wózków widłowych.
Systemy ELOKON Logistics  zwiększają bezpieczeństwo pracowników podczas eksplo¬atacji wózków widłowych, minimalizują możliwość spowodowania wypadku w szczególnie niebezpiecznych strefach, a także poprawiają wydajność floty.

 

Ferag Polska

Firma Ferag Polska obecna jest na polskim rynku od 1993 roku jako przedstawiciel szwajcarskiej firmy Ferag AG. Specjalizujemy się w rozwiązaniach do sortowania, buforowania, transportowania i pakowania. Systemy transportu wewnętrznego oraz obszar automatyzacji to nasza domena. Dodatkowo posiadamy innowacyjne rozwiązania w zakresie maszyn pakujących i systemów paletyzacji renomowanych producentów. Jesteśmy zaufanym partnerem od momentu planowania, poprzez montaż, uruchomienie i szkolenie, aż po dalszą obsługę po realizacji całości projektu. Więcej informacji na stronie: www.ferag.com/polska

 

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

Platforma Przemysłu Przyszłości to wyspecjalizowana, ekspercka Fundacja Skarbu Państwa, której obszary działalności koncentrują się przede wszystkim wokół technologii i procesów biznesowych związanych z przemysłem przyszłości. Celem Fundacji jest działanie na rzecz wzrostu konkurencyjności przedsiębiorców poprzez wspieranie ich transformacji cyfrowej w zakresie procesów, produktów i modeli biznesowych, wykorzystujących najnowsze osiągnięcia w różnych obszarach technologii oraz organizacji.
FPPP w ramach swojej aktywności świadczy szereg stałych usług:

 • warsztaty i szkolenia /w formie tradycyjnej lub online/,
 • działania doradcze i usługi audytowe / potencjał FPPP stanowi blisko 100 osobowy zespół ekspertów dziedzinowych/,
 • cykliczne wydarzenia mi.in. program Szkoła Lidera, konkurs Fabryka Przyszłości,
 • dedykowaną platformę e-learningową i narzędzia do samooceny.

W ramach wydarzenia oferujemy bezpłatne indywidualne konsultacje eksperckie.
Więcej informacji na stronie www.przemyslprzyszlosci.gov.pl

 

IBCS Poland

IBCS Poland jest dostawcą rozwiązań optymalizujących procesy logistyczne w obszarze łańcucha dostaw.
Od ponad dwóch dekad wspieramy firmy produkcyjne i handlowe oraz operatorów logistycznych zwiększając efektywność ich działania w obszarze logistyki. Nasi specjaliści tworzą – jeden z największych w Polsce – ośrodek kompetencyjny w obszarze logistyki magazynowania i informatycznych rozwiązań mobilnych, oferujący skuteczny poziom doradztwa w zakresie:

 • oprogramowania do zarządzania magazynami (systemy WMS i systemy głosowe do zarządzania procesami magazynowymi),
 • systemów monitorowania procesów i przepływu surowców i towarów w zakładach produkcyjnych,
 • rozwiązań do zarządzania procesami zachodzącymi na hali sprzedaży w sieciach handlowych – detalicznych i hurtowych,
 • technologii RFID
 • systemów informatycznych do wspierania pracy w terenie przedstawicieli handlowych, a także pracowników mobilnych firm i instytucji z różnych sektorów rynkowych,
 • projektowania i instalacji sieci WLAN/ LAN,
 • wykorzystania najnowszych technologii automatyzujących zbieranie danych w czasie rzeczywistym,
 • znakowania magazynów i hal produkcyjnych, towarów, opakowań zbiorczych, podzespołów, etc.

 

Kardex

Firma Kardex zaliczana jest do wiodących światowych producentów zautomatyzowanych systemów składowania i wydawania towarów.
Od 1873 roku z powodzeniem zainstalowaliśmy ponad 140.000 systemów w sektorach „biuro“, „magazyn“ i „handel“ – co stanowi dowód wydajności i zaangażowania naszych pracowników.
Produkty Kardex Remstar zapewniają wysoki poziom dostępności do towaru w połączeniu z niskim całkowitym kosztem posiadania i eksploatacji.
W Grupie Kardex pracuje około 1 650 pracowników w ponad 30 krajach a produkcja urządzeń odbywa się w Niemczech w dwóch fabrykach w Bellheim i Neuburg.
Kardex AG jest notowana na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych SIX od 1987 roku.

 

KTR Polska

Made for motion – Pod tym hasłem od ponad pięćdziesięciu lat KTR opracowuje elementy przenoszenia napędu w maszynach i urządzeniach. Jako wiodący producent wysokiej jakości elementów przeniesienia napędu, układów hamulcowych i systemów chłodzenia oraz elementów hydraulicznych, KTR jest niezawodnym partnerem dla każdej firmy, która chce kroczyć naprzód.

Lean Technology Poland

Kilkunastoletnie doświadczenie naszego zespołu przy realizacji projektów dla wiodących producentów z branży motoryzacyjnej, AGD, lotniczej, elektronicznej i spożywczej gwarantuje wdrożenie sprawdzonych rozwiązań na najwyższym poziomie.

Zapewniamy najnowocześniejsze systemy, konstrukcje i rozwiązania koncepcji Lean, która pomaga zwiększyć wydajność pracy, zautomatyzować pewne procesy produkcyjne i ułatwia efektywne zarządzanie, mające na celu optymalizację działań firmy oraz zmniejszenie strat przedsiębiorstwa.

LKE Group

Grupa LKE – rozwiązania w dziedzinie gospodarki materiałowej i logistyki.
Już od 1994 roku koncentrujemy się na doradztwie, projektowaniu, opracowywaniu, sprzedaży i serwisie w celu znalezienia optymalnego rozwiązania dla naszych klientów. Zakres zastosowania naszych rozwiązań produktowych jest niezwykle szeroki. LKE oferuje w niemal każdej branży produkty, które ułatwiają i optymalizują transport oraz montaż towarów: intralogistyka, logistyka dystrybucyjna, logistyka floor – to – floor

 

NORD Napędy

Na stoisku firmy NORD zwiedzający doświadczalnie sprawdzą funkcjonowanie systemów oszczędzania energii elektrycznej. Można będzie zobaczyć i zapoznać się z zasadami działania najnowszej generacji silnika IE5+ spełniającego wymogi nie obowiązującej jeszcze normy IE5. Przedstawione zostaną zalety programu „Audyt energetyczny NORD-ECO”. Przy okazji można będzie się zapoznać z zaletami zdecentralizowanych systemów sterowania.

Novatel

Novatel Sp. z o.o. istnieje od 1992. Firma posiada bogate doświadczenie w oferowaniu kompleksowych systemów komunikacji głosowej i bezpieczeństwa dla sektorów: przemysłowego, ochrony zdrowia, transportu i infrastruktury, bezpieczeństwa budynkowego. Mottem działanie firmy jest oferowanie rozwiązań tak aby, słysze, być słyszanym,  oraz być zrozumianych w każdych warunkach.

Phoenix Contact

Na stoisku przedstawimy Państwu różnorodne koncepcje architektury systemu do pomiaru i analizy zużycia mediów w zakładzie produkcyjnym.
Zaprezentujemy różnorodne typy wizualizacji, zaczynając lokalnego systemu SCADA instalowanego na serwerze/komputerze klienta, kończąc na systemach wizualizacji oferowanych w rozwiązaniach chmurowych.

PROMAG

PROMAG S.A. za pomocą swojej oferty oraz profesjonalnych doradców wprowadza firmy w erę LOGISTYKI 4.0.  Firma realizuje zarówno duże projekty logistyczne w obszarze automatyzacji i robotyzacji procesów, jak również oferuje kompleksowe wyposażenie magazynów. W jej ofercie znajdują się: regały magazynowe, przenośniki, wózki widłowe, meble metalowe, urządzenia przeładunkowe, urządzenia dźwignicowe, urządzenia i materiały do pakowania, palety, pojemniki oraz koła i zestawy kołowe.

 

TENTE

TENTE jest producentem kół do profesjonalnych zastosowań w wielu gałęziach przemysłu: transporcie, motoryzacji, budowie maszyn i intralogistyce. Dostarczamy rozwiązania zwiększające ergonomię i efektywność operatorów, poprawiające mobilność urządzeń oraz optymalizujące procesy. Nasze zestawy kołowe zwiększają wydajność i bezpieczeństwo. Wprowadzamy nowe standardy w zakresie trwałości, designu i troski o środowisko. Jesteśmy specjalistami od mobilności, którym zaufali producenci z różnych branży.

 

VOLTEA

Od 10 lat dostarczamy profesjonalne oświetlenie LED dla każdej branży, w tym dla zakładów przemysłowych. W całym kraju współpracujemy z ponad pół tysiącem firm wykonawczych i projektowych . Dzięki temu nasza współpraca z klientem to: doradztwo-projekt-dostawa opraw-montaż i serwis.

WDX

WDX S.A. To dostawca rozwiązań dla intralogistyki. Od ponad 25 lat, projektuje, produkuje i wdraża systemy regałów i przenośników magazynowych. Jest także wyłącznym dystrybutorem wózków widłowych marki Crown i Doosan, oraz autoryzowanym dystrybutorem wózków specjalistycznych Combilift. W kapitale tej polskiej spółki oprócz własnego Zakładu Produkcyjnego, Centrum Serwisowego czy Biura Projektowego znajdują się również wysokiej klasy specjaliści, projektanci i inżynierowie oferujący swoją wiedzę i doświadczenie na każdym etapie kontaktu z klientem.