ZŁOCI PARTNERZY
SREBRNI PARTNERZY
PARTNERZY
INTEGRATORZY
PATRONI HONOROWI
GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI
PATRONI MEDIALNI
RELACJA

Innowacje na miarę potrzeb Przemysłu 4.0 – tak można by w skrócie określić temat przewodni IV edycji konferencji technicznej „Robotyzacja dla niezawodnej i bezpiecznej produkcji” przeprowadzonej 16 maja 2018 r. w Gdyni-Rumii.

 

Zapraszmy do obejrzenia video relacji z konferencji.

Uczestniczyli w niej inżynierowie zainteresowani nowymi rozwiązaniami w dziedzinie robotyki dla zakładów produkcyjnych. Tematy poszczególnych wystąpień wzbudziły duże zainteresowanie, prelekcje uzupełniały się i zapewniały logiczny ciąg przyswajania wiedzy.

Podczas prezentacji poświęconych automatyzacji i robotyzacji produkcji można się było dowiedzieć m.in., jak wybrać robota do realizacji zamierzonych celów produkcyjnych, jak zdalnie monitorować jego pracę, jak zapewnić kontrolę jakości. Dużo miejsca poświęcono tematyce bezpieczeństwa w systemach zrobotyzowanych, m.in. zapewnianiu bezpiecznej współpracy człowieka z robotem oraz robotów współpracujących (pomiary sił kolizji).

Zaprezentowano również roboty inteligentne (słowem inteligencja określano zdolność do szybkiego reagowania na zmiany zachodzące na rynku), inteligentną komunikację wspierającą robotyzację. W kilku prelekcjach głównym bohaterem był cobot (albo co-robot – collaborative robot), czyli robot przeznaczony do fizycznej interakcji z ludźmi, wyposażony w funkcje bezpieczeństwa, spełniający odpowiednie normy ISO.

Rozwiązania przyszłości zaprezentowali przedstawiciele firm: Fanuc, Pepperl+Fuchs, Murrelektronik, Omron Electronics, Pilz, Elmark Automatyka, Turck, Güdel, Balluff, TMA Automation, INNTEC. Większość prelekcji zawierała przykłady wdrożeń prezentowanych rozwiązań na świecie i w Polsce, bo nic tak nie przemawia do słuchaczy jak żywe przykłady.

Wszyscy uczestnicy otrzymali imienne certyfikaty poświadczone przez Krajową Izbę Gospodarczą.

Po części konferencyjnej odbyły się równolegle warsztaty techniczne „Praktyczne sposoby pomiarów sił kolizji robotów współpracujących” – prowadzone przez przedstawicieli firmy Pilz oraz „Oprogramowanie narzędziowe Sysmac Studio i ACE – symulacja oraz programowanie robotów OAT” – tematykę tę przybliżyli przedstawiciele firmy Omron Electronics.

O potrzebie organizowania tego typu spotkań świadczy atmosfera konferencji. Niektórzy uczestnicy skrzętnie notowali podczas prelekcji, inni dopytywali się o możliwość dostępu do treści prezentacji po konferencji, bo „nie sposób wszystko zapamiętać”. Udział w takiej konferencji umożliwia śledzenie postępu technicznego i zapewnia możliwość wdrażania nowych rozwiązań w swoich zakładach.

Uczestnicy chwalili ciekawie dobrane i odpowiednio ułożone tematy oraz wysoki poziom merytoryczny prelekcji. Podczas przerw pogłębiali swoją wiedzę albo prosili o pomoc w rozwiązaniu problemów, z którymi borykają się w swoich przedsiębiorstwach. Dzielili się także swoimi doświadczeniami.

Z kolei partnerzy podkreślali sprawną, profesjonalną organizację konferencji oraz przeznaczenie sporo czasu na networking, czyli rozmowy z uczestnikami zainteresowanymi wdrożeniem rozwiązań w swoich zakładach produkcyjnych.

FOTORELACJA
PREZENTACJE

Autoryzacja


Byłeś uczestnikiem tej konferencji?
Podaj swoje imię i nazwisko: