ZŁOCI PARTNERZY
SREBRNI PARTNERZY
PARTNERZY
PATRON HONOROWY
GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI
PATRONI MEDIALNI
RELACJA

Automatyzacja i komunikacja sieciowa w zakładach produkcyjnych to temat konferencji zorganizowanej przez Axon Media w Bytomiu w środę, 28 listopada 2018 r.
Szerokie spektrum prezentowanych zagadnień sprawiło, że każdy z uczestników mógł znaleźć interesującą dla siebie prelekcję, a także zgłębić najważniejsze zagadnienia i nawiązać nowe kontakty biznesowe podczas bezpośrednich rozmów z prelegentami i wystawcami.

Uczestnicy otrzymali pełne spektrum informacji na temat rozmaitych standardów komunikacji sieciowej. Ważne miejsce w wielu prezentacjach zajął opracowany pod kątem wdrażania idei Przemysłu 4.0, standard IO-Link. Nie zabrakło równie protokołów komunikacji bezprzewodowej, a także protokołu AS-Interface wokół którego powstało sporo mitów. Co najmniej kilka z nich zostało w trakcie konferencji obalonych. Kluczowe były aplikacyjne aspekty prezentowanych rozwiązań, które pozwalały na redukcję czasów przestojów, wybór właściwych kabli, redukcję ilości okablowania przy jednoczesnym budowaniu rozproszonych i rozległych topologii układów pomiarowych (i nie tylko pomiarowych.

Nie mniej istotne były kwestie zasilania maszyn w energię. Zarówno elektryczną, jak i sprężonego powietrza. Ważną rolę odgrywają tu wyspy zaworowe, na co słusznie zwrócił uwagę jeden z prelegentów. Poruszono również ważny problem mycia produkowanych detali na różnych etapach cyklu wytwarzania.

Sporo miejsca poświęcono również względom bezpieczeństwa, zarówno w kontekście sieci przemysłowych, jak i modułów safety pozwalających na bezproblemową obsługę układów bezpieczeństwa maszyn. Oprócz topowych konstrukcji występujących na rynku, przedstawiono także nowe koncepty, jak zintegrowany master IO-Link, który łączy w sobie wyjścia bezpieczne i standardowe. W takim zakresie nie mogło zabraknąć również zagadnień cyberbezpieczeństwa.

Po części konferencyjnej odbyły się warsztaty: „Rozwiązania wizyjne w aplikacjach przemysłowych” oraz „System sieciowy w instalacji bezpieczeństwa”. Warsztaty te były doskonałym miejscem do poznania wielu rozwiązań od strony praktycznej.

Autor: Wojciech Jamrozik - Politechnika Śląska

FOTORELACJA
PREZENTACJE

Autoryzacja


Byłeś uczestnikiem tej konferencji?
Podaj swoje imię i nazwisko: