SREBRNI PARTNERZY
BRĄZOWI PARTNERZY
KameryIR
PARTNERZY
PATRON MERYTORYCZNY
PATRONI HONOROWI
PATRONI MEDIALNI
PRZYSZŁOŚĆ W AUTOMATYZACJI

25 lutego 2015 r., w gościnnych progach hotelu Radisson Blu we Wrocławiu odbyła się Konferencja Techniczna „Automatyzacja w zakładach produkcyjnych”, przygotowana  przez firmę Axon Media Group specjalizującą się w organizacji wydarzeń biznesowych.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 słuchaczy zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy, poznawaniem nowinek technologicznych i rozwiązań wpisujących się w trend Industry 4.0, wśród nich: prezesi i właściciele firm produkcyjnych, dyrektorzy, kierownicy linii produkcyjnych, inżynierowie procesu/produkcji, kierownicy ds. technicznych oraz automatycy, energetycy, elektrycy, specjaliści ds. zakupów.

Goście reprezentowali m.in. takie gałęzie przemysłu, jak: paliwowo-energetyczna, chemiczna, elektroniczna, elektrotechniczna, motoryzacyjna, spożywcza oraz farmaceutyczna.

Bogaty program konferencji zapewnili eksperci z firm oferujących rozwiązania dla sektora produkcji, którzy dzielili się swoją wiedzą podczas prelekcji, a następnie w rozmowach kuluarowych.

Tematy prelekcji:


 • IO-Link: Proste i efektywne okablowanie maszyn i urządzeń
  Szymon Gumółka, Balluff
 • Kamery termowizyjne dla przemysłu i automatyzacji
  Paweł Rutkowski, Kamery IR (FLIR Systems)
 • Reach 4 Robotics: Robotyzacja linii produkcyjnych
  Przemysław Degórski, WObit
 • Sterowanie maszynami przemysłowymi z wykorzystaniem platformy automatyzacji Sysmac oraz zintegrowanym systemem wizyjnym
  Fumio Adam Okazaki i Michał Osiecki, Omron Electronics
 • Nowe rozwiązania z zakresu oczujnikowania i systemów bezpieczeństwa
  Patryk Zalewski, Turck
 • Kiedy robotyzacja się opłaca?
  Mariusz Kijowski i Maciej Słowiński, ASTOR
 • Rozwiązania współczesnej automatyki w zadaniach modernizacji, optymalizacji, komunikacji, użytkowania i bezpieczeństwa maszyn
  Mariusz Jabłoński, SIMLOGIC.
 • Innowacyjne, liniowe napędy pneumatyczne. Niestandardowe rozwiązania – case study
  Tomasz Rzeźnik, Pneumat System
 • Zespalanie i modernizacje maszyn – wymagania prawa krajowego i wspólnotowego
  Arkadiusz Maciaś, PROFEN


Podsumowaniem konferencji był panel dyskusyjny, podczas którego zaproszeni eksperci wypowiadali się na temat wydarzeń ostatnich lat najbardziej przełomowych dla rozwoju automatyzacji w Polsce i na świecie oraz w jakich obszarach produkcji można w najbliższym czasie spodziewać się największych zmian, które przyniosą wymierne korzyści zakładom produkcyjnym.

Na zakończenie wszystkim słuchaczom wręczono Imienne Certyfikaty Uczestnictwa.

Po konferencji odbyły się warsztaty zorganizowane przez firmę Omron Electronics, w których uczestniczyło 20 osób. Było to interesujące szkolenie, podczas którego eksperci prezentowali rozwiązania oferowane przez firmę, odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania, wskazywali rozwiązania problemów, z jakimi borykają się firmy reprezentowane przez uczestników warsztatów.


A jak wydarzenie oceniają przedstawiciele firmy Omron Electronics? – Udział w warsztatach był dla nas nowym doświadczeniem – jak zgodnie stwierdziliśmy: bardzo udanym. Przede wszystkim pozwolił na pogłębienie merytoryczne tematu. Dzięki temu, że mieliśmy do dyspozycji 1,5 godziny, mogliśmy przedstawić symulacje użycia produktów w przykładowym zastosowaniu. Grupę dwudziestu uczestników stanowiły osoby rzeczywiście zainteresowane dyskusją, poszukujące określonych rozwiązań. Swobodna atmosfera umożliwiła bezpośredni kontakt z uczestnikami i partnerską wymianę doświadczeń. Jesteśmy przekonani, że był to owocnie spędzony czas dla wszystkich: zarówno dla uczestników, jak i dla nas. Zdecydowanie będziemy brali udział w tego typu akcjach w przyszłości – tak podsumowują warsztaty eksperci z firmy Omron Electronics.

Opinie o konferencji są bardzo pochlebne zarówno ze strony uczestników, jak i ekspertów. Uczestnicy chwalili ciekawą tematykę prelekcji, możliwość poszerzania wiedzy, rozwiązywa-nia palących problemów podczas rozmów z ekspertami, natomiast eksperci – profesjonalną organizację konferencji, możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych.

Moje wrażenia z konferencji? Prezentacje wszystkich firm były interesujące i wniosły bardzo wiele ciekawych wątków na tematy bliższe lub dalsze automatyce i automatyzacji firm. Bardzo ciekawa była również koncepcja konferencji, dzięki której większość firm przedstawiała swoje produkty pod kątem praktycznego ich wykorzystania w przedsiębiorstwach i realnych finansowych korzyści z tego płynących – powiedział Maciej Szarpak z PPF Hasco-Lek SA.

A jakie korzyści z udziału w konferencji podkreślają uczestnicy? – Zapoznanie się z nowymi technologiami, o których wcześniej nie słyszałem lub nie widziałem ich w praktycznym zastosowaniu. Nawiązanie nowych kontaktów z firmami, które mam nadzieję zaowocują współpracą w niedalekiej przyszłości. Możliwość szczegółowych rozmów z przedstawicielami firm na temat rozwiązania problemów, które napotkaliśmy z ich produktami oraz na temat praktycznego zastosowania ich nowych produktów w naszym przedsiębiorstwie – to opinia Macieja Szarpaka z PPF Hasco-Lek SA.

Podobne zdanie ma Piotr Podlejski z LG Electronics Wrocław: – Ciekawa oferta, przedstawiona w interesującej formie. Ciekawe projekty, technologie. Cenny kontakt do firm oferujących prezentowane rozwiązania i produkty.

Bardzo dziękuję za przeprowadzoną konferencję. Chciałbym przede wszystkim podkreślić, że nowatorskie rozwiązania w formule tego spotkania niosą wiele korzyści zarówno dla uczestników, jak i prelegentów. Oby tak dalej – podsumowuje konferencję Mariusz Kijowski, ekspert z firmy ASTOR.

Organizator konferencji, firma Axon Media Group serdecznie zaprasza do rejestracji online na kolejne spotkania, zaplanowane w różnych miastach Polski. Najbliższe odbędzie się już 26 marca w Katowicach i poświęcone będzie tematyce instalacji elektrycznych niskiego i średniego napięcia.

Fragmenty dyskusji podczas panelu eksperckiego zamieścimy w najbliższym czasie na naszej stronie www.KonferencjeTechniczne.pl

FOTORELACJA