SREBRNY PARTNER
BRĄZOWI PARTNERZY
PATRON MERYTORYCZNY
PATRONI HONOROWI
PATRONI MEDIALNI
RELACJA

23 kwietnia 2015 r. w Poznaniu odbyła się druga edycja konferencji „Instalacje elektryczne niskiego i średniego napięcia”, przygotowana przez firmę Axon Media Group, specjalizującą się w organizacji wydarzeń biznesowych.

Tym razem w spotkaniu wzięli udział wyselekcjonowani przedstawiciele przemysłu elektrotechnicznego i elektronicznego, energetycznego, meblarskiego, spożywczego, kosmetycznego, chemicznego, biur projektowych, integratorzy i wykonawcy instalacji budynkowych (w tym m.in.: automatycy, kierownicy produkcji, elektrycy, konstruktorzy, projektanci, inspektorzy nadzoru, kierownicy robót, planiści ds. inwestycji i rozwoju).

Konferencję zorganizowaną przez Axon Media Group otwierała prezentacja firmy BTH Biuro Techniczno-Handlowe pt.: Kamery termowizyjne do instalacji średniego i niskiego napięcia. Podczas wystąpienia pan Rafał Gielniak przedstawił pomiarowe kamery termowizyjne FLIR Systems, opisał ich funkcje oraz najważniejsze parametry techniczne.
Kolejną prelekcję dotyczącą bezpieczników topikowych wygłosił Pan Mariusz Madurski z firmy SIBA Polska. W pierwszej części wystąpienia zaprezentowane zostały bezpieczniki HHD – konstrukcja wkładki HHD i wybijaka, zalety i właściwości tego typu urządzeń. W drugiej części omówiono natomiast rodzinę bezpieczników ultraszybkich.
Obecni na sali uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji „Ultradźwiękowa inspekcja urządzeń elektrycznych” przedstawiciela firmy UE Systems. Podczas wystąpienia pan Jerzy Halkiewicz opisał jak działa technologia ultradźwiękowa, gdzie można ją stosować i jakie zjawiska niekorzystne można wykryć przy użyciu ultradźwiękowej inspekcji urządzeń elektrycznych.
Już tradycyjnie w swoich prelekcjach Pan Mariusz Jabłoński z SIMLOGIC. przedstawił rozwiązania CENTRUM SIMLOGIC. w zakresie instalacji elektrycznych: oświetlenie LED, SMARTWIRE, rozdzielnice XBMS CODESYS, a także opisał innowacyjne rozwiązania w zakresie monitorowania i sterowania instalacji nisko- i średnionapięciowych. Natomiast Pan Krzysztof Mielnik z Jednostki Certyfikującej OBAC zapoznał słuchaczy z wymaganiami bezpieczeństwa dyrektyw LVD oraz EMC dla sprzętu elektrycznego stosowanego w instalacjach przemysłowych.

Podczas przerw kawowych wszyscy uczestnicy konferencji bardzo aktywnie oglądali stoiska firmowe dostawców i producentów.
Konferencję „Instalacje elektryczne niskiego i średniego napięcia” zamykała dyskusja panelowa, w której poruszono kwestie dotyczące:

 • wymaganej częstotliwości badań instalacji elektrycznych kamerami termowizyjnymi i metodą inspekcji ultradźwiękowej, w celu wykrycia sytuacji awaryjnych,
 • najczęstszych przyczyn nieodpowiedniego działania bezpieczników topikowych, ich nominalnej żywotności,
 • sprzedawania bezpieczników „trójkami”,
 • wysokości strat jakie może generować dla zakładu produkcyjnego nieplanowany przestój instalacji w przypadku krytycznych urządzeń technologicznych,
 • szybkości zweryfikowania stanu izolacji układu przy wykorzystaniu systemu monitorowania instalacji średniego napięcia Insulgard.


W trakcie podsumowania konferencji wywiązała się bardzo ciekawa merytorycznie rozmowa między panelistami a słuchaczami przez co spotkanie wydłużyło się w czasie.

Każdy ze słuchaczy otrzymał Imienne Certyfikaty Uczestnictwa.

Po konferencji odbyły się bezpłatne warsztaty faktulatywne zorganizowane przez firmę SIMLOGIC., w których uczestniczyło ok. 20 osób. Podczas warsztatów audytorium miało możliwość:

 • rozszerzenia i praktycznego utrwalania tematyk konferencji,
 • zapoznania się ze sprzętem EATON: sterowniki, przemienniki, sieci komunikacyjne, rozwiązania bezpieczeństwa, monitorowanie energii,
 • pracy w środowisku CODESYS oraz zastosowania oprogramowania do przemienników, urządzeń bezpieczeństwa, wizualizacji i monitorowania stanu izolacji,
 • poznania koncepcji zintegrowanej automatyki w zastosowaniu programowania i budowy maszyn,
 • napisania prostych programów sterujących dla PLC i HMI,
 • monitorowania pracy urządzeń za pomocą wizualizacji i środowiska Galileo,
 • zapoznania się z koncepcją sieci SmartWire-DT,
 • przetestowania urządzeń klasy Embeded PC,
 • pracy na zestawach dydaktycznych SIMLOGIC.


Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu wszystkim Słuchaczom i zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia.

OPINIE

Bogdan Jarczewski, BTH
Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w konferencji technicznej „Instalacje elektryczne niskiego i średniego napięcia” zorganizowanej przez firmę Axon Media Group. Dziękujemy za bardzo wysoki poziom świadczonych usług, a szczególnie za bardzo dobrą atmosferę dzięki bezpośredniemu kontaktowi z całym zespołem. Polecamy firmę Axon Media jako kompetentnego partnera , od którego można wymagać solidności i rzetelności. W związku z tym liczymy na dalszą owocną współpracę.


Krzysztof Mielnik, Jednostka Certyfikująca OBAC

Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konferencji technicznej organizowanej przez firmę Axon Media Group. Uważamy konferencję za bardzo udaną, na wysokim poziomie i co najważniejsze – potrzebną. Zakres tematyczny konferencji i prezentacji prelegentów jest jak najbardziej aktualny. Konferencje pozwalają poszerzyć wiedzę, wymienić się doświadczeniem, a także zdobyć nowe kontakty.
Z naszej strony rekomendujemy udział w konferencjach technicznych oraz zapraszamy do współpracy.


Dyrektor ds. Technicznych, YORK PL
Bardzo profesjonalnie przygotowana konferencja. Cieszę się bardzo z tego, że podawano przykłady zdjęciowe (mniej teorii więcej praktyki).
Osoby prezentujące również posiadały niezbędną wiedzą i doświadczenie. Mnie osobiście konferencja pomogła zweryfikować własną wiedzę oraz pokazała dodatkowe elementy z tego zakresu których nie znałem.
Z pewnością będę korzystał z kolejnych konferencji jeśli będą organizowane.


Specjalista ds. Elektroenergetycznych, Fawor SPC
Interesująca konferencja, dobrze zorganizowana. Szczególnie przydatne informacje od firmy SIBA Polska i BTH (Flir). Myślę, że skorzystam w przyszłości z ofert firm przedstawionych na konferencji.


Konstruktor, POLON - BETA
Konferencja „Instalacje elektryczne niskiego i średniego napięcia”, która odbyła się w Poznaniu, była bardzo ciekawa i rzeczowa. Prezentowane zagadnienia przedstawione zostały w sposób fachowy i zrozumiały.


Tadeusz Grabowski, Właściciel, PUH El-En-Ek Tadeusz Grabowski
Ciekawe tematy. Interesujące prowadzenie.

FOTORELACJA
PREZENTACJE

Autoryzacja


Byłeś uczestnikiem tej konferencji?
Podaj swoje imię i nazwisko: