ZŁOCI PARTNERZY
SREBRNI PARTNERZY
PARTNERZY
PARTNERZY MERYTORYCZNI
PATRONI HONOROWI
PATRONI MEDIALNI
RELACJA

Trzecia edycja konferencji pod wspólnym tytułem „Rozwiązania intralogistyczne i magazynowe w zakładach produkcyjnych” tym razem odbyła się w gdyńskim hotelu Faltom. To pierwsze tego typu spotkanie organizowane przez Axon Media w Trójmieście i sądząc po wypełnionej do ostatniego miejsca przestronnej sali wykładowej, z pewnością nie ostatnie.

Licznie przybyli uczestnicy konferencji, mieli okazję wysłuchać aż 15 ciekawych wystąpień, dotyczących nowoczesnych rozwiązań z obszaru intralogistyki.  Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele firm, reprezentujący różnorodne branże. Żywe dyskusje kontynuowano przy stoiskach wystawienniczych, gdzie obie grupy bardzo szybko znalazły potencjalne pola kooperacji. Jeszcze w czasie trwania wydarzenia, doszło do umówienia kilkudziesięciu spotkań biznesowych.

Intralogistyka od kilku lat bardzo się zmienia i szybko rozwija ze względu na zmianę zachowań konsumenckich. Oczekujemy dostępności szerokiej gamy produktów oraz dostaw w ciągu 48 lub nawet 24 godzin od momentu złożenia zamówienia. Procesy magazynowe powinny być transparentne na tyle, aby klient mógł otrzymać informacje, na jakim etapie przygotowania jest jego zlecenie. Jednocześnie rynek pracownika ogranicza podaż osób chętnych do pracy, co zmusza firmy do ciągłego doskonalenia i optymalizacji procesów oraz posiadanych zasobów. W odpowiedzi na takie potrzeby, wystawcy przedstawili swoje rozwiązania z zakresu: elektryki i automatyki przemysłowej, a także urządzeń, wyposażenia i narzędzi wykorzystywanych w magazynach. Prelegenci przedstawiali zarówno komponenty do złożonych układów jak i gotowe rozwiązania dla potrzeb intralogistyki.

Duże zainteresowanie zebrały urządzenia firmy Kardex, które służą do półautomatycznego lub automatycznego magazynowania i komisjonowania produktów. Wertykalne regały karuzelowe i windowe, a także horyzontalne regały karuzelowe, to produkty o niezwykle szerokim spektrum zastosowań, szczególnie dla towarów wymagających przechowywania w specjalnych warunkach lub o ograniczonym dostępie.
Firma Faraone w obrazowy sposób przedstawiła swoje rozwiązania na problemy magazynowe w zakresie dostępu przez pracowników do wysoko położonych regałów. Ultrawąski pojazd unoszący z grupy Elevah, potrafi ominąć przeszkody i dotrzeć tam, gdzie inne wózki unoszące nie dotrą ze względu na swoje gabaryty.

Uczestnicy byli bardzo zainteresowani systemem wspomagania pracy poprzez komputer nasobny RealWear HMT-1, który zbiera dane od pracowników liniowych i komunikuje się online ze specjalistami wpierającymi pracę. Jednocześnie poprzez mikro głośnik przekazuje głos, a na mikro ekranie, tuż przy oku operatora, wyświetla niezbędne informacje, np. podpowiedzi ze strony konsultantów.

Podczas konferencji poruszane były także tematy systemów bezpieczeństwa i systemów sterujących automatyką. Firmy Turck i Elokon Logistics zaproponowały sprawdzone rozwiązania, które z powodzeniem implementowane są zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Supply Chain 4.0, w niezwykle emocjonującym i żartobliwym wystąpieniu, przybliżył słuchaczom wybitny specjalista logistyki z Instytutu Logistyki i Magazynowania, pan Artur Olejniczak. Przedstawienie współczesnych procesów zbierania i przetwarzania informacji, wywoływało zarówno uśmiechy jak i głęboką refleksję.

Tuż po przerwie obiadowej uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z case studies polskich firm, których logistyka przechodzi proces optymalizacji, przy wsparciu firmy doradczej Chmaj. Prelegent, a jednocześnie moderator konferencji Łukasz Chmaj, opowiadał o powszechnych problemach w magazynach i optymalnych sposobach ich rozwiązania.

Oceniając konferencję można przytoczyć krótki wywiad z firmą Zoeller Tech, który przeprowadzono w trakcie jej trwania.
Organizator: Dlaczego bierzecie Państwo udział w Konferencji?
Zoeller Tech: Naszym nadrzędnym celem było pogłębienie wiedzy z zakresu intralogistyki.
Organizator: Znaleźli tu Państwo rozwiązania, których szukali?
Zoeller Tech: Tak i jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w tej konferencji.

FOTORELACJA
PREZENTACJE

Autoryzacja


Byłeś uczestnikiem tej konferencji?
Podaj swoje imię i nazwisko: