ZŁOCI PARTNERZY
SREBRNI PARTNERZY
PARTNERZY
PARTNERZY MERYTORYCZNI
PATRON HONOROWY
GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI
PATRONI MEDIALNI
RELACJA

Województwo lubuskie i piękna Zielona Góra stały się w dniu 29 marca centrum wymiany doświadczeń z zakresu utrzymania ruchu, w związku ze zorganizowaną przez firmę Axon Media, po raz pierwszy w tej części Polski, konferencji branżowej z cyklu „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w Produkcji”. Uczestników konferencji, których było ponad 90, gościł zielono górski hotel Ruben. Wydarzenie zostało zorganizowane pod Patronatem Honororym Krajowej Izby Gospodarczej oraz Marszałka Województwa Lubuskiego - Pani Elżbiety Anny Polak.

Goście uczestniczący w konferencji reprezentowali firmy z różnych branż przemysłu zlokalizowane w województwie lubuskim i województwach ościennych. W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętego Utrzymania Ruchu przedstawianymi przez 23 partnerów konferencji a także wysłuchać 14 niezwykle interesujących referatów merytorycznych. Należy nadmienić, że konferencja stała się dla wielu uczestników świetną okazją do nawiązania wielu kontaktów biznesowych oraz merytorycznych. Tradycyjnie już partnerzy medialni konferencji przygotowali dla uczestników darmowe periodyki i numery czasopism takich jak np. Utrzymanie Ruchu. Uczestnicy mieli okazję również, po podaniu swoich danych otrzymać darmową półroczną prenumeratę czasopisma Utrzymanie Ruchu. Po sesji referatowej osoby zainteresowane mogły skorzystać z warsztatów organizowanych przez firmy UE Systems Polska i B&R Automatyka Przemysłowa. Na warsztatach firmy UE Systems można było poznać podstawy detekcji wycieków instalacji sprężonego powietrza z zastosowaniem detektorów ultradźwiękowych, natomiast firma B&R przybliżyła budowę i funkcjonowanie systemu APROL przydatnego w poprawie efektywności funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Merytorycznie tematyka konferencji związana była z narzędziami i metodami podnoszenia niezawodności i utrzymywania maszyn i urządzeń w ruchu.

Pierwszą sesję referatów zaplanowanych w ramach konferencji rozpoczął pan Paweł Rutkowski z firmy KameryIR omawiając zalety stosowania termowizji w detekcji nieprawidłowości funkcjonowania maszyn, urządzeń i instalacji. W ramach kolejnych wystąpień pan Wojciech Halkiewicz z firmy 7bar zaprezentował bardzo ciekawy referat dotyczący kontroli stanu sieci sprężonego powietrza i optymalizacji kosztów eksploatacji systemów sprężonego powietrza w przedsiębiorstwach w obszarach produkcji, przesyłu i poboru sprzężonego powietrza. Kontynuację tematyki odnoszącej się do poprawy efektywności funkcjonowania maszyn i urządzeń poprzez stosowanie nowoczesnych narzędzi predykcyjnego utrzymania ruchu, można było znaleźć w referatach pana Jerzego Halkiewicza z firmy UE Systems i pana Arkadiusza Rybki z firmy I-Care. Ważnym dla służb utrzymania ruchu problemem zapewnienia odpowiedniego smarowania zajmowali się panowie Daniel Filipowski z firmy BERNER Polska i Piotr Ambrożewicz z firmy Impex-Saro. Pan Filipowski posłużył się w trakcie swojego wystąpienia demonstracją realnych własności dostępnych na rynku środków penetracyjnych. Zapewne nie lada niespodzianką dla osób, które sprawdziły w trakcie przerwy wyniki eksperymentów przedstawiciela firmy BERNER, było działanie a właściwie jego brak, jednego z bardziej popularnych na rynku środków smarnych.

Na konferencji pojawiła się bardzo ważna dla automatyków tematyka związana z sensorami przemysłowymi, interfejsami komunikacyjnymi oraz oprogramowaniem w kontekście koncepcji Przemysł 4.0. Wskazana tematyka w całości znalazła odzwierciedlenie w wystąpieniach pana Michała Mielnika z firmy Pepperl+Fuchs i pana Bartosza Sobkowskiego z firmy B&R Automatyka Przemysłowa. W ramach kontynuacji tematyki dotyczącej urządzeń automatyki a właściwie ich prawidłowego zasilania i zabezpieczenia pan Paweł Frankowski z firmy WAGO omówił zagadnienia projektowania układów zasilania urządzeń automatyki natomiast pan Mariusz Madurski z firmy Siba Polska pokazał ja ważny jest wybór odpowiedniego bezpiecznika topikowego. Interesujące z punktu widzenia automatyki przemysłowej i nie tylko było również wystąpienie pana Artura Blocka z firmy Bitner a traktujące o kablach i przewodach oraz ich znaczenia dla prawidłowej pracy układów zasilających i przetwarzających sygnały cyfrowe i analogowe.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również zagadnień związanych ze skutecznym tworzeniem procedur pomagających rozwiązywać problemy, które przedstawił pan Andrzej Krótki z Instytutu Doskonalenia Produkcji. Z kolei pan  Maciej Gniadek z firmy Amica, przedstawił dla niektórych, szokujące przyczyny problemów z funkcjonowaniem systemów informatycznych i ich racjonalne utrzymywanie w ruchu.

Konferencje zamknął referat wygłoszony przez pana prof. Marka Fidali z Politechniki Śląskiej, która obok Instytutu Doskonalenia Produkcji i firmy Amica była jednym z partnerów merytorycznych konferencji. Pan prof. Fidali cały referat poświęcił na omówienie często zaniedbywanych w praktyce przemysłowej zagadnień dotyczących tribologii oraz diagnostyki maszyn bazującej na badaniach i analizie środków smarnych.

Uczestnicy konferencji mieli okazje wymienić się uwagami i szerzej przedyskutować zagadnienia omawiane w trakcie wystąpień podczas przerw kawowych zaplanowanych przez organizatorów konferencji. Podczas przerw możliwe było również zapoznanie się z ofertą partnerów konferencji i wymianę doświadczeń w zakresie zagadnień utrzymania ruchu w rożnych dziedzinach przemysłu.

Ostatnim wydarzeniem przygotowanym przez organizatorów było losowanie trzech sześciopaków oryginalnego piwa ufundowanego przez jednego z partnerów konferencji firmę PNEUMAT SYSTEM. Na zakończenie konferencji wszyscy uczestniczy otrzymali imienne certyfikaty potwierdzające udział w konferencji.

Według różnych opinii zarówno uczestników jak i partnerów, konferencja miała bardzo wysoki poziom merytoryczny co pozwala na stwierdzenie, że firma Axon Media z sukcesem wkroczyła do województwa Lubuskiego ze swoją działalność konferencyjną.

FOTORELACJA
PREZENTACJE

Autoryzacja


Byłeś uczestnikiem tej konferencji?
Podaj swoje imię i nazwisko: