ZŁOCI PARTNERZY
SREBRNI PARTNERZY
PARTNERZY
PATRONI HONOROWI I BRANŻOWI
GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI
PATRONI MEDIALNI
RELACJA

Ogólnopolska Konferencja Techniczna „Optymalizacja produkcji w branży motoryzacyjnej i lotniczej”, zorganizowana 26 października 2017 r. w Krakowie przez firmę Axon Media Group, zgromadziła grono kilkudziesięciu inżynierów oraz przedstawicieli kardy kierowniczej zainteresowanych aktualnymi rozwiązaniami dla szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej i lotniczej. Motywami przewodnimi konferencji były automatyzacja i robotyzacja, utrzymanie ruchu oraz bezpieczeństwo, które to dziedziny należą do najistotniejszych elementów współczesnej produkcji przemysłowej.

Konferencja została skierowana do firm z terenu całej Polski, które działają w branży motoryzacyjnej i lotniczej. Obydwie branże w ostatnich latach rozwijają się w Polsce bardzo dynamicznie co było powodem dużego zainteresowania wydarzeniem, zarówno ze strony słuchaczy jak i partnerów konferencji. Goście mogli wysłuchać 13 referatów wygłoszonych podczas trzech sesji oraz zapoznać się z ofertą ponad 30 dostawców dla tych branż. Partnerzy konferencji to wiodące firmy z branży automatyzacji i robotyzacji, utrzymania ruchu i bezpieczeństwa, czyli tych dziedzin związanych z produkcją, od których zależy jakość i niezawodność produktów. Przygotowane stoiska wystawiennicze prezentowały konkretne najnowsze rozwiązania techniczne przybliżające Uczestnikom zakres działalności poszczególnych firm i zachęcające do nawiązywania kontaktów oraz wymiany doświadczeń. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prasa branżowa przygotowana przez licznych patronów medialnych.

W bloku tematycznym dotyczącym automatyzacji i robotyzacji uczestnicy mogli zapoznać się m.in.  z rozwiązaniami dotyczącymi robotyki mobilnej oferowanymi przez firmę Omron Electronics czy integracją systemów sterowania i diagnostyki linii zrobotyzowanych wspieraną przez B&R Automatyka Przemysłowa. Firma Elmark Automatyka we współpracy z firmą Advantech zaprezentowała sposoby integracji urządzeń automatyki ze światem IT co daje nowe możliwości na każdym szczeblu produkcji przemysłowej. Przedstawiciel Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki Politechniki Rzeszowskiej zaprezentował dorobek Katedry w zakresie robotyzacji procesów w branży lotniczej. Przedstawił również autorskie rozwiązanie zrobotyzowanego układu dedykowanego do pomiarów grubości ścianek odlewów aparatów kierujących silnika lotniczego.

Drugi blok tematyczny został poświęcony zagadnieniom niezawodności i utrzymania ruchu. Przedstawiciel firmy Festo w bardzo przystępny sposób omówił zagadnienia efektywności energetycznej pneumatyki, czyli zapoznał uczestników ze sposobami na zmniejszanie strat w układach wykorzystujących sprężone powietrze. Systemy utrzymania ruchu oraz diagnostyki i niezawodności maszyn zostały przedstawione przez firmy Murrelektronik,  UE Systems, Pepperl+Fuchs, UNIVAR Poland oraz item Polska i dotyczyły rozwiązań zarówno na poziomie sprzętowym jak i programowym. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie układów zasilania z autodiagnostyką, układów identyfikacji RFID, środków smarnych, modułowych rozwiązań konstrukcyjnych czy ultradźwiękowych systemów diagnostyki wycieków i uszkodzeń mechanicznych maszyn.

W III bloku tematycznym firma Pilz przedstawiła rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa współpracy robotów z operatorami, natomiast firma KameryIR zaprezentowała rolę kamer termowizyjnych w systemach bezpieczeństwa i przeciwpożarowych. Systemy bezpieczeństwa zawierające wyłączniki, kurtyny i kontrolery bezpieczeństwa oraz ich aplikacje w branży motoryzacyjnej zaprezentowała firma Turck.

Po części wykładowej zainteresowane osoby wzięły udział w bezpłatnych warsztatach „Środowisko programistyczne Mobile Planner” prowadzonych przez przedstawicieli firmy Omron Electronics lub „Przykładowe aplikacje systemów diagnostyki ciągłej w przemyśle motoryzacyjnym” realizowanych przez Pana Witolda Hanaka z firmy Pruftechnik-Wibrem.

W opinii Uczestników i Partnerów konferencja zorganizowana przez firmę Axon Media Group to kolejne udane wydarzenie z serii konferencji technicznych. Profesjonalna organizacja oraz zaangażowanie Partnerów konferencji przyniosło owoce w postaci licznych nowych kontaktów pomiędzy firmami a przedstawicielami branży motoryzacyjnej i lotniczej.

Warto odnotować, że patronat branżowy nad wydarzeniem objęły Krajowa Izba Gospodarcza, Wschodni Sojusz Motoryzacyjny, Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, Śląski Klaster Lotniczy, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie, Izba Gospodarcza Śląsk oraz Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Kolejna edycja spotkania odbędzie się na Śląsku w 2019 roku.

FOTORELACJA
PREZENTACJE

Autoryzacja


Byłeś uczestnikiem tej konferencji?
Podaj swoje imię i nazwisko: