PARTNERZY GŁÓWNI
PARTNERZY
PARTNER MERYTORYCZNY
PATRONI HONOROWI
PATRONI MEDIALNI
RELACJA

W dniu 5-go października 2021 roku w Szczecinie miało miejsce kolejne spotkanie specjalistów ze specjalistami w ramach konferencji NIEZAWODNOŚĆ I UTRZYMANIE RUCHU W ZAKŁADACH PRODUKCYJNYCH. Była to dopiero piąta – mały jubileusz, konferencja zorganizowana przez Axon Media w stolicy Pomorza Zachodniego , ale ponad dziewięćdziesiąta w całej historii firmy.

Trzeba przyznać, że goście dopisali. Zaproszenie przyjęło wielu wystawców, spośród których większość miała także prelekcję poświęconą swoim rozwiązaniom i równie wielu zainteresowanych odbiorem tego przekazu. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem konferencji dało się zauważyć duże zainteresowanie prezentowanym na stoiskach sprzętem i oprogramowaniem. Z pewnością rzeczowe prezentacje pozwalające lepiej poznać portfolio oferowanych produktów, ale także często tłumaczące obszary potencjalnych zastosowań i zalet były przyczynkiem do jeszcze bardziej ożywionych dyskusji przy stoiskach wystawców podczas kolejnych przerw.

Dlaczego takie spotkania są tak wyczekiwane przez obie strony? Pewnie dlatego, że przez dłuższy czas było to mocno utrudnione. Pomimo chwilowych perturbacji, przemysł jednak wciąż funkcjonuje i stara się rozwijać, a to oznacza, że jest zapotrzebowanie na wiele różnych środków – sprzęt i oprogramowanie, które mogą wspomóc prawidłowe i sprawne prowadzenie procesów produkcyjnych. Osoby odpowiedzialne za utrzymanie ruchu w zakładach produkcyjnych odczuwają „na własnej skórze” pewne braki, ale widzą także potencjalne możliwości. I właśnie dlatego, uczestnictwo w takiej konferencji postrzegają nie tylko jako możliwość zapoznania się najnowszymi rozwiązaniami, które mogą im być przydane, ale także jako miejsce wymiany doświadczeń ze swoimi kolegami po fachu, jak zauważa Pan Jarosław Fydrych z firmy Amozon.

Dlaczego przedstawiciele firm chętnie uczestniczą w tego typu spotkaniach? Odpowiedz jest prosta: docierają do bezpośrednio odpowiedzialnych osób. Jak wynika z wypowiedzi Pana Konrada Magaja z firmy Preston Group taka konferencja pozwala często dotrzeć do potencjalnych klientów, do których innymi drogami zwyczajnie dotrzeć się nie dawało. Co ważne ci potencjalni stają się rzeczywistymi klientami. Wniosek jest prosty: często naprawdę warto zapoznać się ofertami branżowych producentów, bo korzystne rozwiązania są w zasięgu ręki.

Należy zatem nam wszystkim życzyć, aby takich możliwości spotkań było jak najwięcej. Przełoży się to z pewnością na bezpieczniejsze i bardziej efektywne prowadzenie procesów przemysłowych. Osobom odpowiedzialnym za utrzymanie ruchu pozwoli na szybki i skuteczny rekonesans po różnego typu rozwiązaniach, a oferentom umożliwi dotarcie do naprawdę potrzebujących ich rozwiązań.